Děti se zábavnou formou seznámily s důležitými informacemi prostřednictvím filmové pohádky či příběhu s medvědem, kterého jedna z dívek pojmenovala Pepík.
Nejdříve záchranář Marek malé diváky naučil správně telefonovat na tísňovou linku 155, aby přivolaná sanitka dorazila co nejdříve a na správné místo. Pak už přišel na řadu zraněný plyšový medvěd, na kterém dětem ukázal masáž srdce, ošetřování řezné rány, zlomeniny nebo popáleniny.

Součástí představení bylo i promítání animované vzdělávací pohádky s opičkou a lenochodem “Haló, co se stalo?”.
„Vtáhnout děti do děje je nejlepší způsob, jak je zaujmout,“ přiblížil školitel Marek Hylebrant, který si kromě velkého medvěda vzal na pomoc i plyšovou sanitku a obří plyšový mobil.

I takto malé děti jsou již podle něj schopny poskytnout první pomoc potřebné osobě, nebo se minimálně nezaleknout, nezpanikařit a zavolat tísňovou linku 155. „Musím přiznat, že konkrétně ty dnešní děti byly velmi šikovné. Přesně věděly, co by v krizové situaci měly udělat,“ chválil místní předškoláky Hylebrant.

Sám potvrdil, že ho práce u záchranářů velmi baví a projekt plyšové sanitky je pro něj třešničkou na dortu. „Mám tu práci s dětmi rád a baví mě to,“ přiznal.
„Je neuvěřitelné, že dokáže ten samý program pro ty malé zopakovat i pětkrát po sobě a pořád se stejným nadšením a elánem,“ dodala na Markovu schopnost mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

„Z praxe mohu potvrdit, že už mnohokrát se o prvotní ošetření zraněné nebo jinak postižené osoby ještě před naším příjezdem dokázalo postarat poměrně malé dítě,“ připomněl za středočeskou záchranku její ředitel Martin Houdek s tím, že za podpory kraje středočeská záchranka své edukační projekty dále rozvíjí, zdokonaluje a počty proškolených se tak blíží 20 tisícům absolventů kurzů ročně.