Trestním oznámením skončil první zámecký ples v Mělníku, na kterém se bavily 7. února letošního roku desítky hostů. Manažer Heleny Vondráčkové Martin Michal je rozezlen jednáním organizátora plesu, protože prý vědomě lhal návštěvníkům. Přestože na vyvěšených plakátech a vytištěných vstupenkách lákal lidi na vystoupení zpěvačky Heleny Vondráčkové, vůbec neměl s její agenturou podepsanou smlouvu.

„Je nemocná,“ vysvětlil tehdy návštěvníkům plesu nepřítomnost zpěvačky manažer zámku Jiří Lokšan, který se údajně na organizaci celé akce podílel.
Martin Michal považuje toto jednání jako neseriózní a podvodné. Prozradil, že se poprvé o vystoupení své ženy na zámku dozvěděl z Deníku, který o plánované akci čtenáře informoval. „Obrátil jsem se proto na pana Lokšana, aby mi situaci vysvětlil. Nabídl jsem mu cenu, ale nedočkal jsem se ani objednávky,“ řekl Michal.

Jeho právníci proto podali trestní oznámení na neznámého pachatale za zneužití jména Heleny Vondráčkové. „Zatím není jasné, kdo za celou organizací plesu stojí,“ vysvětlil Michal s tím, že v této souvislosti bude od organizátora akce požadovat devět set padesát tisíc korun.

Převzetí oznámení potvrdil mělnický policejní mluvčí Václav Tichý. „V této věci jsme přijali od pražské advokátní kanceláře písemné oznámení 10. února. V současné době policisté věc prověřují, zajišťují důkazní materiály a vyslýchají obě strany,“ řekl mluvčí.

Jiří Lokšan se k případu odmítl vyjádřit. Deníku se nepodařilo získat ani stanovisko majitele zámku Jiřího Lobkowicze, neboť ten je až do poloviny března v Americe.

Návštěvníci plesu se nad podivnými praktikami organizátora podivují. „Když nám pan Lokšan řekl, že je Helena Vondráčková nemocná, věřili jsme mu. Přesto jsme se dobře bavili, protože na plese zpívala celá plejáda známých muzikantů. Nechápeme, proč to udělal, bylo to zbytečné,“ shodují se.


Stejně jako fanouškům popové hvězdy slíbil organizátor její prezentaci na zámku, redaktory Deníku ujistil o tom, že se zpěvačkou mohou udělat před jejím vystoupením rozhovor.

Jednalo se o podvod, nebo absurdní naivitu organizátora?
Na tuto otázku možná odpoví až konečný verdikt soudu.

Tímto případem se bude Mělnický deník i nadále zabývat.

O tom, jak redaktoři Mělnického deníku "viděli" zámecký ples a jaká tam byla nálada, to naleznete v článku a ve fotogalerii ZDE.

A co Mělnický deník psal před pořádáním plesu na začátku prosince?

V mělnickém zámku vrcholí přípravy na dlouhou noc


Nový manažer mělnického zámku se rozhodl zvýšit zájem o zámek a navrátit mu jeho společenský život.

MICHAELA ROZSYPALOVÁ (11.12.2008)

Mělník/ Velkolepý ples, který se uskuteční 7. února 2009 od 20 hodin v prostorách mělnického zámku, bude pro mělnické občany jistě velkým lákadlem. O přípravách na první zámecký ples a jeho programu jsme si povídali s novým zámeckým manažerem Jiřím Lokšanem.

Co bylo impulsem uspořádat ples na mělnickém zámku?

Když jsem září nastoupil jako nový manažer zámku, ptal jsem se lidí – starousedlíků co tady na zámku dříve bylo běžné, co se zde konalo. Víte, zámecká restaurace byla dříve doménou města a pořádali se tady veškeré kulturní akce, například i taneční. Všechny tyto akce z nějakého důvodu ochably a mým cílem je to změnit a zase uvést mělnický zámek do podvědomí široké veřejnosti, hlavně místních. Samozřejmě v mělnickém zámku se plesy konají, ale jen ty klasické firemní ale pro širokou veřejnost se zatím nedělá nic.

Jaký byl důvod přerušení akcí tohoto typu v mělnickém zámku?

Já bych nerad někoho urazil, ale nevýhodou Mělníka je, že leží nedaleko od Prahy a dá se říci, že se lidé naučili jezdit za kulturou právě do Prahy. Je to trošku škoda.

Vraťme se k plesu, jakou bude mít ples podobu?

Především mi nejde o to, aby se z plesu stala lidově řečeno snobárna. Cílem je udělat z plesu společenskou událost, o které se bude především tady v Mělníku ještě dlouho hovořit. Jde o to, aby se tam lidé potkali se svými známým i a aby tam byla neopakovatelná atmosféra.

Prozraďte mi největší lákadlo plesu, kdo bude ten největší tahoun?

Hvězdou večera bezesporu bude zpěvačka Helena Vondráčková.

Proč právě ona?

Vsadil jsem záměrně na ní, už jsem s Helenou Vondráčkovou kdysi spolupracoval, a jsem si jistý, že právě ona dokáže přitáhnout početné publikum. Víte, pro takovou noblesu jakou mělnický zámek bezesporu je, je nutné aby, na prvním plese vystoupil někdo, kdo se té noblese vyrovná.

Jak dlouhé bude její vystoupení?

Jelikož na plese budou dvě podia, vystoupí Helena Vondráčková nejprve v koncertním sále, a pak na druhém podiu v zámecké restauraci. Oba její vstupy budou dlouhé podle toho, jak ji návštěvníci pustí z podia. Ale oficiálně by každé její vystoupení mělo trvat minimálně třicet minut. V této komorní atmosféře bude její vystoupení určitě úžasné a její fanoušci si ho určitě užijí.

Proč myslíte?

Protože ona bývá vždy hvězdou na těchto akcích.

Kdo další zde bude vystupovat?

V koncertním sále bude hrát orchestr Miroslava Novotného, to je velmi známý band. V zámecké restauraci bude hrát skupina Fonotest. A připravujeme ještě další kapelu, ale zatím nebudu prozrazovat její jméno, protože ještě čekáme, až nám potvrdí termín vystupování.

Co dále čeká na návštěvníky plesu?

Začal jsem spolupracovat z mělnickou Základní uměleckou školou. Tam její žáci už nacvičují dvě předtančení, kterými bude ples zahájen.

Kdo bude celý ples moderovat, také nějaká známá osobnost?

Plesem bude návštěvníky provázet moderátorka Eva Aichmajerová.

Jaké prostory budou návštěvníkům plesu otevřeny?

Zámecký ples se bude konat ve všech prostorách zámku, a to především v zámecké restauraci a ve velkém koncertním sále.

Kde se dají sehnat vstupenky a jaká bude jejich cena?

Vstupenky se ode dneška prodávají v zámecké pokladně za tisíc korun. Přiznávám, že jejich cena nebude nijak nízká, ale vzhledem k připravenému programu a k prostorám ve kterých se bude ples konat je ta cena adekvátní. V ceně vstupenky je také obložený studený talíř a na uvítanou sklenka mělnického vína.

Jaká je kapacita, kolik vůbec je zámek schopen pojmout hostů?

Kapacita prostor, ve kterých se bude ples pořádat, je šest set lidí.