Kdo přišel, rozhodně se nenudil. Akce začala s úderem čtvrté hodiny. V tu chvíli na taneční parket vyrazily minimažoretky, aby předvedly svou dlouho nacvičovanou sestavu. Po nich se představily o něco starší roztleskávačky a taneční vystoupení zakončila cha-cha v podání dětí z kurzu latinských tanců.

„Trénují spolu teprve měsíc!" burcovala publikum při vystoupení Natálky a Tondy jedna z moderátorek zábavného odpoledne. Podařilo se, sálem se rozlehl povzbuzující potlesk.

Ten si ovšem vysloužili všichni, kdo se na parketě objevili. Tedy včetně maskovaných návštěvníků, kteří se zabavili  při pohybových hrách, v tvořivých dílnách, při soutěži o nejlepší masku i při losování tomboly.

Trénovat minimažoretky není snadné

Organizovala, zařizovala a kontrolovala. Zkrátka byla hlavní hybnou silou celého sobotního odpoledne.

Dvaatřicetiletá Dagmar Berková je nejen vedoucí Klubu Beruška, ale hlavně také vede tamní kurz malých mažoretek. Má k nim blízko, sama kdysi byla jednou z nich. „Byla jsem členkou mažoretek v Praze a v Německu, ale už je to dávno. Tenhle koníček je pro holky do dvaceti let, pak už jsou na to příliš staré," poznamenala Berková.

S minimažoretkami trénuje jednou týdně. Vesměs šestileté slečny, které na bále vystoupily, se předvedenou sestavu učily několik měsíců. „Není snadné je to naučit, nechápou, co je to pravá a co levá. Půl roku je učím třeba jeno počítat do osmi," připustila maminka tříletého Filípka.

Vzápětí navíc dodala, že dalším velkým problémem je nervozita, která dívky při veřejném vystoupení přepadne. „Jakmile vyjdeme mezi lidi, holky netuší, kde začít, kam jít, zkrátka nevědí, čí jsou. Najednou na ně padne ohromná tréma," posteskla si Dagmar Berková. „Chodí k nám jedna super šikovná dívka, které při nácviku v tělocvičně nespadne hůlka ani jednou. Sotva ale má vystoupit před lidmi, vždycky honí hůlku po zemi," přidala vedoucí Berušek.

I proto malé mažoretky vystupují, jak nejčastěji to jde. Letos se navíc chystají i na soutěže. „Bude to poprvé, doteď jsme jezdili hlavně po různých akcích pro děti a po slavnosech," dodala Berková.