O zvětšení kapacity mšenské mateřské školy se nyní snaží tamní radnice. Důvod je prostý. Prostory jsou nedostačující vzhledem k poptávce. „Kdyby šlo jen o děti ze Mšena, školka by stačila,“ uvedl starosta města Martin Mach. Mšeno je však spádová oblast pro několik okolních obcí, kde v poslední dob mateřinky zavřeli.

Vedení obce v současné době čeká na vypracování projektu, který ukáže, zda je možné zastavět ve školce nevyužité prostory a navýšit tak kapacitu o patnáct míst pro děti. Zadání projektových prací už schválili zastupitelé města, radnice bude znát výsledky, včetně nákladů, přibližně za dva týdny. „Zda bude či nebude možné pokračovat v přípravných pracích, určí následné vyjádření hygieny,“ podotkl starosta Mach. V případě, že bude stanovisko hygienické stanice kladné, začne pro Mšeno hon za dotacemi.

Navýšení kapacity mšenské školky nebyl pro zastupitele lehký úkol. Uvažovali o několika možnostech a tak i v případě, že by nebylo možné školku rozšířit v jedné budově, mají záložní plán.

Jedním z návrhů totiž bylo zřídit třídu pro 15 dětí v budově na tamním náměstí, kde už pracovníci krajské hygienické stanice stanovili podmínky, za kterých by bylo možné třídu mateřské školy provozovat. Třída by ale od současné budovy mateřské školy byla vzdálena několik stovek metrů. „Pro tuto variantu jsme se nerozhodli, nicméně může sloužit jako záložní řešení,“ poznamenal Mach. V budově by radnice musela nechat vybudovat sociální zařízení, šatny a prostor pro hernu a spánek podle hygienických předpisů.

V současné budově mšenské mateřinky chystá radnice ještě další rekonstrukci závislou na dotacích, akce by se měla týkat celkového zateplení budovy. Pokud vše půjde podle předpokladů, chtělo by vedení oba velké kroky udělat zároveň. „Vše záleží na podmínkách a hlavně na dotacích,“ podotkl starosta Martin Mach.