Nyní mají svěřenkyně trenérky Heleny Klímové volno a stejně jako jejich vrstevníci si užívají prázdni. Za pár týdnů  ale bude všechno jinak. Těsně před odjezdem na šampionát je čeká intenzivní třídenní soustředění, na kterém budou pilovat synchronizaci a co nejdokonalejší provedení nacvičené choreografie. „Odjíždíme v noci na úterý 26. srpna, víkend předtím budeme věnovat tréninku," připomněla Helena Klímová, která je zakladatelkou sdružení a vedle trenérství dělá vlastně všechno, co je potřeba. Vymýšlí choreografii, vybírá hudbu, zařizuje ubytování, přišívá ozdoby na kostýmy… A dokonce se umí proměnit  i v psychoterapeutku a před soutěžním vystoupením své nervózní svěřenkyně uklidnit.

K mažoretkám, kterým věnuje téměř všechen svůj volný čas, si přitom našla cestu až díky své dceři, nikdy předtím se o toto sportovně-taneční odvětví nezajímala. Když se však Sára ve svých čtyřech letech zamilovala do barevných kostýmů a mažoretkové hůlky, nebylo zbytí. Zpočátku sice Helena Klímová pouze přihlížela, jak její dítě trénuje s mnohem staršími kolegyněmi. Postupem času se ale do světa mažoretek propadala stále hlouběji, až se nakonec rozhodla založit v Mělníku vlastní sdružení a sama trénovat. Donutil ji k tomu i zánik mažoretkového souboru Taneční život Jitky Zunové, do kterého její dcera docházela.

„Mažoretky Mělník jsem založila 4. listopadu 2010. Pamatuji si to naprosto přesně, protože ten den má můj tatínek narozeniny," uvedla Helena Klímová.
Netrvalo dlouho a sdružení se začalo rozrůstat. Každé další vystoupení na veřejnosti s sebou totiž neslo zájem z řad přihlížejících maminek, které chtěly mít ze svých dcer také mažoretku.

V současné době trénuje Helena Klímová třiačtyřicet děvčat ve třech věkových kategoriích – od pěti do sedmi let, od osmi do jedenácti let a od dvanácti do patnácti let. S těmi nejstaršími nejen vystupuje na nejrůznějších kulturních akcích, ale také jezdí po soutěžích. Letos přitom mělnické mažoretky zažily přelomovou a velice úspěšnou sezonu, která stále ještě nekončí.

Díky výbornému výkonu na mistrovství republiky v Jaroměři se STARS Junior probojovaly až na evropský šampionát. Tam navíc vystoupí nejen v kategorii skupin, ale také v sólových vystoupeních a v duech.

Jednu z hlavních úloh bude mít v Chorvatsku právě Sára Klímová. Nadaná slečna, která je kapitánkou mělnických mažoretek, si už několik let připisuje důležité body i v sólech. Po druhém místě na mistrovství České republiky kadetek v loňském roce skončila letos třetí na stejné soutěži v kategorii juniorek. A hned z toho byl postup na mistrovství na starém kontinentu.

„Sára nevěřila, že se jí podaří úspěch z loňska ještě někdy zopakovat. Ale dokázala to," řekla pyšně Helena Klímová, podle které je titul druhé české vicemistryně Sářiným dosavadním největším úspěchem.

A jaké cíle si dávají mělnické mažoretky do Chorvatska, kam dorazí mažoretky z jedenácti zemí, většinou ze střední a východní Evropy? „Věřím, že Sára skončí v první polovině startovního pole. Ve skupinách pak chceme předvést co nejlepší výkon. Bude to naše vůbec první mezinárodní akce a srovnání s mažoretkami z jiných zemí, takže tam určitě zavládne nervozita. Ale moc se na to těšíme," uzavřela Helena Klímová.