Podle úžického včelaře Petra Cihláře byly na jaře květy brzy odkvetlé. „Hořčice moc nemedovaly. Akáty sice kvetly parádně, ale počasí bylo špatné. Snůšky se utnuly na sklonku května," vzpomíná Petr Cihlář, který má na včelařské farmě přes tisíc včelstev.

Počasí zklamalo i jednatele Včelařského spolku ve Mšeně Rudolfa Říhu: „Letošní rok je snad nejhorší za celou dobu, co včelařím." Začátek sezony prý byl dobrý, pak ale přišly chladné dny. A sucho. „Musí být teplo, ale jakmile se k tomu přidá sucho, nektar zaschne a včely už nemají co sbírat," vysvětluje Rudolf Říha.

Jsou ale i včelaři, kteří letošní sezonu nezatracují. Michal Paulus z Kostelce nad Labem, který včelaří čtyři roky, právě dotočil med. A produkci má dokonce nadprůměrnou. „Letos jsem měl i medovicový med, ale je ho málo," vypráví.

Právě medovicového medu, který je známý i pod názvem lesní med, bude v letošním roce nedostatek. „Medovicový med ze mšic nebývá každý rok, někdy se totiž mšice nepřemnoží. Tento med se ani nedá dovézt, je to specialita střední Evropy," vysvětlil Dalibor Titěra z dolského včelařského ústavu.

Ceny medu nepochybně v zimě porostou. Dalibor Titěra to odhaduje až na sto padesát korun za kilogram.
Zatím včelaři prodávají med v průměru za sto dvacet až sto třicet korun za kilogram. „Cena medu roste hlavně kvůli kvalitě a konkurenci. Horší produkce na to nemá vliv," tvrdí včelař z Dolu.

Na českém trhu si zákazníci koupí samozřejmě i levnější med z dovozu, jejich kvalita je však sporná. „Medy v obchodech sice vyhovují normám a zákazníkům neuškodí, bývají ale nastavené cukrem," vysvětluje Dalibor Titěra, podle kterého jsou chuťové nejlepší smíšené květové medy.

Ceny poctivého medu od včelařů začnou stoupat zřejmě už na podzim. „Z mé produkce dožiju do října," potvrzuje Rudolf Říha ze Mšena. Podle jeho zkušeností se zvedá zájem o med i o včelaření, mšenský spolek má už osm přihlášek nových včelařů.

(Jana Procházková)