„Převážná část lidí se chystá do Turecka. U Bulharska sledujeme určitý pokles. Hodně nahoru šly zájezdy do Egypta a dobře se prodávají i dovolené v Tunisku. Rozhodujícím faktorem u klientů jsou samozřejmě peníze. Důležité je pro ně také, aby měli pobyt bez starostí,“ říká zástupkyně oslovené cestovní kanceláře v Mělníku. Připomíná také, že určitý počet lidí odmítá navštěvovat muslimské země, a proto stabilně volí Španělsko, Itálii, Chorvatsko či Řecko. Drtivá většina všech objednaných zájezdů je s programem all inclusive.

Do Itálie se chystá také Petr Zachara z Mělníka. „Rozhodovali jsme se mezi Itálií a Chorvatskem. Nakonec jsme vybrali italské Bibione. Máme rok a půl starého syna a pro něj budou tamní pláže ideální. Chorvatsko je navíc o něco dražší,“ vysvětluje.

Že je hitem letošního léta Turecko potvrzuje i další respondent „Kvůli mateřským povinnostem letos na dovolenou nejedu. Ve světě nás bude reprezentovat můj starší syn, který se s dědou a babičkou chystá na dovolenou v Turecku. Jelikož je hodně akční, tak pojede také na vodu. Řeku ještě vybíráme,“ prozrazuje Pavlína Šuláková z Mělníka.