Na sobotu elektrárna chystá od 10 do 15 hodin den otevřených dveří, kde mimo jiné nabídne šest prohlídkových tras s odborným výkladem nejen o tom, jak se v provozu Mělník I vyrábí horká voda pro Prahu. „Všichni se seznámí díky návštěvě strojovny a velínu s řízením hlavního provozu a také s vlastním výrobním zařízením, jako jsou teplárenské turbíny či kotelna,“ přibližuje nabídku ředitel elektrárny Miroslav Krpec. Navštívit bude možné i strojovny s turbogenerátory či kotelnu – a prohlédnout si třeba i skládku paliva nebo chladicí věž. A nemá chybět ani rozhled ze střechy kotelny výrobního bloku 500 MWe, odkud lze za příznivého počasí spatřit vrcholky Českého středohoří, Jizerských hor či Krkonoš.

Vedle komentovaných prohlídek budou připraveny také kreativní dílny a zábava pro děti, hudební vystoupení – a své vybavení ukážou podnikoví hasiči. Regionální manažer komunikace Ota Schnepp ale předem zdůrazňuje varování firmy: „Bez pevné obuvi se do areálu nedostanete!“

Připomíná současně, že návštěvníci mohou zdarma využít kyvadlovou autobusovou dopravu. Jedna trasa vyjíždí od mělnického Penny Marketu, druhá od hotelu Vavřinec v Roudnici nad Labem – a autobusy staví v obcích na trase. K zastávkám tak patří i Vliněves, Dolní Beřkovice, Křivenice, Krabčice, Bechlín a Horní Počaply. Přímo na místě je připraveno i parkování.