Uzavření oddělení souviselo s kolektivním vyjednáváním v nemocnici, které ale stále není u konce. V nemocnici se na začátku dubna uzavřelo interní oddělení, interní jednotka intenzivní péče, chirurgie a chirurgická JIP, ortopedie, chirurgické a ortopedické operační sály a jednodenní chirurgie.

Dočasná odstávka lékařského provozu způsobilo velké komplikace i středočeské záchranné službě, která do Mělníka vozí zhruba 350 pacientů měsíčně. Sanitky museli pacienty vozit do jiných okresů, prodloužila se tak dojezdová vzdálenost. A zároveň museli posílit mělnické stanoviště o celou jednu posádku. „Chtěli bychom velmi poděkovat nemocnicím v okolních regionech, že v rámci svých možností zajistily příjem pacientů. Poděkování patří i vedení kraje za pomoc při řešení této pro záchranku nelehké situace a našim zaměstnancům, kteří se vstřícně chopili všech úkolů, jež z této situace vyplynuly,“ řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Uzavření nemocnice bylo podle ní pro záchranáře náročné už jen z hlediska ekonomického zatížení. „Naši pacienti ale nebyli touto situací nijak ohrožení,“ dodala Effenbergerová.