Čtvrté patro budovy T totiž prošlo dlouho očekávanou kompletní rekonstrukcí, která přispěla k celkové modernizaci oddělení. Ta zahrnuje inovaci veškerého zázemí – lůžka, noční stolky a také další pokoje s nadstandardní péčí s větší mírou soukromí. V rámci rodinných pokojů je nyní možný také pobyt sourozence.

Primář gynekologicko-porodnického oddělení Radek Havlas řekl, že je vděčný za to, že se po dlouhém úsilí, plánování a následné přestavbě podařilo první etapu rekonstrukce úspěšně dokončit. „Velmi oceňuji práci a vynaloženou energii celého týmu naší porodnice a všech, kteří se na akci podíleli. Věřím, že nově příchozí maminky budou spokojené a našemu týmu nové prostory usnadní plnění jejich přání,“ dodal.

Touto etapou však údajně inovace nekončí. V průběhu letošního roku má Nemocnice Mělník v plánu rekonstrukci další části, ve které je zahrnuta výměna oken celé budovy, zateplení, nová fasáda a úpravy balkónů. „Dále budeme pokračovat úpravami v ambulantní části budovy Gynekologicko-porodnického oddělení. Na velkou proměnu se můžou těšit pacientky v naší registrační poradně pro nastávající maminky, stejně jako na nové prostory pro edukační, odpočinkové a relaxační předporodní kurzy,“ předesílá primář Radek Havlas.

Porodnice do budoucna počítá také s kurzy kineziotapingu pro ženy.