V konkurenci dvaadvaceti studentů z devíti středních zahradnických škol skončili mělničtí studenti ve všech disciplínách většinou v první desítce soutěžících. V ckovém hodnocení v kategorii juniorů získali titul Mistra České republiky i čtvrté a páté místo.

Mělnická škola si tak rozšířila bohatou galerii úspěchů, do níž se nyní zapsalo jméno studentky druhého ročníku Kristýny Konopíkové. V družstvu s ní úspěšně držely krok čtvrtá, letos maturující Eliška Křováčková a studentka třetího ročníku Monika Habartová, která obsadila páté místo.

„Letošní ročník, který se poprvé uskutečnil v rekonstruovaných prostorách tamního zámku, byl opět náročný jak po pracovní stránce, tak v oblasti výběru a objemu potřebného materiálu. Výhodou bylo, že každý soutěžící měl k dispozici svůj vlastní pracovní prostor, což podpořilo konečnou kvalitu práce,“ uvedla profesorka mělnické školy Kamila Vlasáková.

„Potěšilo mne, že se mistrem České republiky v prestižní kategorii seniorů stal náš absolvent Jarek Kokeš, který byl za studií na naší škole rovněž juniorským mistrem,“ doplnila profesorka Vlasáková.

Mělnická děvčata vstoupila úspěšně do soutěže složené ze čtveřice disciplín hned v úvodu, při tvorbě náročného florálního objektu do interiéru nazvaného Čtvero ročních období. Kristýna zvítězila, Monika skončila desátá a Eliška jedenáctá. Ještě lepší bylo umístění v dalších disciplínách. Za svatební kytici získala Kristýna rovněž první místo, Monika druhé a Eliška osmé.

V přípravě kytice pro Antonína Kubíčka, zakladatele soutěže, obdržela Eliška druhé, Monika třetí a Kristýna páté místo. V závěrečné nejobjemnější disciplíně, sesazované kompozici do exteriéru, která byla tvořena v zámecké Růžové zahradě, skončila Kristýna druhá, Eliška čtvrtá a Monika třináctá.