Přesto, že Egyptem nedávno otřásl další teroristický útok, jehož obětí se stala i jedna česká občanka, se lidé do této destinace cestovat nebojí. Mezi oblíbená místa už ale Egypt nepatří. Turisté volí klidnější lokality, které jim nabízí větší svobodu. Výraznější pokles zájmu o dovolenou v Egyptě nezaznamenala ani majitelka mělnické cestovní agentury Monika Šulcová.

„Naši klienti se do Egypta nebojí. Nízká cena zájezdů do této země je pro ně stále atraktivní a lákavá,“ přiznává Šulcová a dodává, že letošní sezónu je největší zájem o dovolenou v Bulharsku, Řecku a Španělsku. Naopak o Turecko, stejně jako minulý rok, tak velký zájem není.Podobného názoru je i její kolega z další mělnické cestovní agentury Jakub Ingala.

„My jsme letos zaznamenali zájem o Egypt velký. Lidé si to konečně srovnali v hlavě a uvědomili si, že nebezpečí na ně může číhat kdykoliv a kdekoliv,“ vysvětlil Ingala. Velká poptávka je podle něj také po dovolené v Tunisu, exotických zemích, Itálii, Chorvatsku a také Bulharsku.  

„Po tom, co se v hotelových resortech stalo, navíc zvýšili celkovou ochranu. Zaměstnanci hotelu si rozhodně nepřejí, aby se něco takového někdy znovu opakovalo. Byli by sami proti sobě. Lidé už by tam nejezdili,“ uklidňuje případné zájemce o rizikové země Jakub Ingala.


MICHAELA MÍČOVÁ