Školáky a studenty z Mělnicka čekají v příštím týdnu vytoužené jarní prázdniny. Rodiče se nemusejí bát, že se jejich děti budou nudit. Mělnický dům mládeže pořádá hned dva týdenní zimní tábory určené pro samotné školáky i děti s rodiči.

Podle ředitelky domu dětí a mládeže Zdeňky Černé zbývají ještě poslední tři volná místa.

„Odjíždíme už v sobotu 12. února, takže zájemci o lyžařský výcvik si musejí trošku pospíšit,“ uvedla Černá a dodala, že dům na Polabí bude během jarních prázdnin otevřený denně od osmi hodin do půl páté odpoledne. Děti si tam budou moci zahrát například stolní tenis, fotbálek nebo kulečník. Čekají tam na ně i počítače.

Na lyžování na Monínci se mohou těšit děti z Kralup nad Vltavou. Dům dětí a mládeže ale bude celý týden zavřený, protože se všichni vychovatelé účastní lyžařského výcviku.

Také neratovické děti o jarních prázdninách musejí s počítači a hernami rozloučit. Tamní dům dětí a mládeže se totiž připravuje na plánovanou rekonstrukci, a tak bude celý týden uzavřený.

Místo hraní šachů si děti i dospělí z Neratovic mohou zabruslit na zimním stadionu, který na jarní prázdniny upravil rozvrh veřejného bruslení.

Podle vedoucího stadionu Pavla Helebranta se tam bude bruslit dvakrát denně, od pondělí do čtvrtka od devíti do jedenácti hodin a od jedné do tří odpoledne. V pátek přivítá neratovický zimní stadion bruslaře mezi desátou a dvanáctou. Nedělnímu bruslení rodiči s dětmi je vyhrazen čas od osmi do tři čtvrti na devět dopoledne a veřejnosti patří led od jedné do tří.

Kralupský stadion otevírá své brány od pondělí do pátku, vždy mezi desátou hodinou a polednem.

Upravený rozvrh mělnického zimního stadionu uveřejní Mělnický deník ve druhé polovině tohoto týdne.