Už za pár dní budou mít obyvatelé Mělníka první možnost poslechnout si městské fanfáry. Ty na náměstí Míru zazní v pátek při slavnostním zahájení akce Setkání rodáků a přátel města Mělníka.

Aby premiéra fanfár nabyla důstojného rázu, rozhodlo se vedení města, že ji nechá zahrát trubači na živo. „Znělka města zazní při slavnostním zahájení setkání rodáků v pátek,“ uvedl mělnický místostarosta Jaromír Kovářík. To je naplánováno na 14. hodinu.

Fanfáry Mělníka složil pro město skladatel a vedoucí Sboru pražských trubačů Josef Svejkovský. Radnice chce melodií ohromit turisty už letos v červenci. Zatím nemáme technické zařízení, doufáme ale, že v červenci by mohly fanfáry znít městem.

Skladatel Svejkovský složil pro město dvě verze znělky. Radnice chce využít obě, jednu při slavnostních příležitostech, druhou každý letní podvečer.
„Zatím nemáme úplně přesnou představu, kdy by městem fanfáry zněly. Musíme vše synchronizovat, abychom nezasahovali například do bití hodin,“ řekl Kovářík.

O čem má město však jasnou představu je, odkud bude znělka pouštěna. Vedení města zvolilo věž radniční budovy. Úvahy původně směřovaly i k využití věže chrámu svatých Petra a Pavla, od toho však město ustoupilo. „Zvukově tak obsáhneme větší prostor s menší intenzitou. Kdyby to bylo na věži, musel by být zvuk intenzivnější, což by mohlo obtěžovat,“ vysvětlil místostarosta.