Kvůli problémům, týkajícím se především nedostatečného odvětrávání a také protipožární ochrany, na které na začátku týdne upozornili pracovníci mělnické hygienické stanice, muselo být odloženo kolaudační řízení. Potvrdila to vedoucí mělnického odboru školství a kultury Zuzana Jansová.

Během úterního dne se tak návštěvníci do infocentra z bezpečnostních důvodů nedostali. Kdy tam budou opět smět vkročit, zatím není jasné. Podle tajemníka mělnické radnice Jaroslava Šuka by to mohlo být už ve čtvrtek. „Větrání jsme už téměř vyřešili,“ řekl tajemník. „Pokud by došlo na kolaudační řízení ve středu, o den později by se pak infocentrum mohlo opět otevřít veřejnosti,“ dodal Šuk.

Zkušební provoz

Zkušební provoz infocentra zahájili pracovníci těsně před vinobraním. Ještě nyní ale dokončují práce, které souvisejí se stěhováním. Právě úterní bezpečnostní opatření města využili k dokončení prací. „Provádíme drobné úklidové práce a stěhujeme poslední věci,“ uvedla vedoucí mělnického turistického střediska Jana Kirchnerová.

Do nových prostor se infocentrum přemístilo z domu v podloubí na náměstí Míru. Důvodem k přemístění turistického centra byly zejména nevyhovující stísněné prostory.