Podle mělnického místostarosty Petra Volfa musí jít o zeleň, která je odolná vůči emisím ze silného provozu a nepotřebuje stálou péči. „Jde o prostory, kde nemohou být stále zahradníci," poznamenal Petr Volf.

Návrh, jak by kruhové objezdy mohly vypadat, připravuje pro město Martin Hnilica. Záměrem je, aby kruhové objezdy vítaly při příjezdu do města domácí i přespolní návštěvníky mělnickými barvami.

Podle starosty Ctirada Mikeše by tak zelenou barvu měly doplnit červená a žlutá. „Chceme, aby kruhové objezdy symbolizovaly naše město barvami i připomínkou vinné révy," uvedl mělnický starosta.

Další podmínkou je, aby šlo o rostliny, kterým stačí málo údržby. A samozřejmě i vody. Zavlažování totiž nemůže být příliš časté. Musejí také vyhovět dopravním normám.

„Řešíme i skutečnost, že nám kruhový objezd na Pšovce nepatří. Dohodneme se proto se Ředitelstvím silnic a dálnic, které je jeho majitelem, že opravy budou dále jeho záležitostí, o zeleň se ale zavážeme starat my," připomněl místostarosta Petr Volf.

Další tři objezdy, které se v letošním a příštím roce stanou zahrádkami, budou v Pražské a Mladoboleslavské ulici.

Nápad, aby mělnické kruhové objezdy nebyly strohé, pochází od místních občanů a zastupitelů, kteří podle starosty sbírali inspiraci na svých cestách po evropských zemích. Městu také poslali četné snímky.