Dolů pod historické centrum města se lidé dostanou přímo z Informačního centra, kde si na pokladně zakoupí vstupenky. Prohlídka probíhá s průvodcem a za přísných bezpečnostních opatření. Každý návštěvník obdrží u vstupu helmu, kterou musí mít po celou dobu prohlídky, aby se předešlo úrazu hlavy. Kapacita je maximálně dvacet lidí.

Během výkladu se lidé dozvědí o stavbě, která započala ve 13. až 14. století, kdy se podzemí budovalo zároveň s městem a o jeho proměně v čase. První patro chodbového systému se nachází v hloubce 8 až 10 metrů pod povrchem, třetí, nejhlubší, až 25 metrů.

Cesta podzemím dovede návštěvníky až k turisticky vyhledávané studně o rekordní šířce 4,54 metrů, hloubka se pohybuje okolo čtyřiapadesáti metrů. Studna sloužila po dlouhou dobu obyvatelům jako hlavní přísun vody.

K vidění je i zmenšenina rumpálu – zařízení, kterým dva muži tahali ze studně vodu pro město. Nejednalo se však o náhodné muže, šlo o zaměstnance města, kteří dostávali za práci zaplaceno.

Prohlídka pokračuje do jedné z místností, kde nedávno přibyla videoprojekce o historii města, která celou trasu zakončuje. Nechybí ani zmínka o pokladu, který střeží černý pes s ohnivýma očima.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.