„Nejhorší stav je na pískovně Baraba. Tam jsme našli dokonce vraky aut. Snažíme se co nejvíce odpadu vytřídit. Zbytek následně odvážíme do sběrného dvora,“ popsal jednatel Místní organizace Mělník Marek Macholda.

Rybáři byli kvůli těmto pracím znovu nuceni sáhnout do svých vybraných peněz za členské příspěvky. Čas zúčastněných, přistavení a odvoz kontejnerů a poplatky za likvidaci nebezpečného odpadu se celkem budou prý pohybovat v částce mezi 60 až 70 tisíci. „Za to bychom jinak mohli koupit například násadu 8000 ročních parem, 1250 kusů pětadvaceti centimetrových pstruhů nebo 450 kusů dvoukilových kaprů či 180 kilových štik,“ shrnul Macholda.

Formou státních rybářských lístků odvedou členové organizace městské správě, potažmo státu ročně 140 tisíc korun, proto by si přáli větší zájem obcí o udržování čistoty v okolí revírů. „Velkou černou skládku jsme objevili například u Cítova, takže se budeme muset obrátit na vedení obce. Tento problém musí řešit oni. Doufáme, že místní samosprávy začnou konat a posvítí si na tento opakující se jev a hlavně na jeho tvůrce,“ přeje si jednatel.

A apeluje také na občany, aby v případě, že někoho uvidí vyvážet nepořádek do přírody, nebyli lhostejní a co nejdříve zavolali policii, případně se obrátili na obecní či městské úřady.