Dny od pátku do neděle byly nabité hudbou všech možných žánrů, divadelním vystoupením, šermem, degustací dobrých vín a nechyběla ani Pohádková scéna s tvořivými dílnami, hernou a dalším programem pro děti.

Sobota se lišila od ostatních dnů tradičním historickým průvodem alegorických vozů, jehož témem byly letos dějiny vinařství a města Mělníka.

Průvod navazoval na průvod loňský a předloňský v provedení s koňskými povozy a představil historické osobnosti, které se podílely na vzniku a rozvoji vinařství na Mělníku. Přehlídky se zúčastnili také zástupci partnerských měst Mělníka, německého Oranienburgu a slovenského Lučence. V průvodu nechyběla opět sv. Ludmila, na jejíž příkaz byly v okolí města vysazeny první vinice, sv. Václav či Karel IV. a další panovníci. Prvního prezidenta T. G. Masaryka doprovázel při jízdě historickým vozem Mercedes Milan Rastislav Štefánik, od jehož úmrtí uplynulo letos 100 let. Celou přehlídku doplnila hudební vystoupení, folklórní tance a slavnostní ráz dodaly mažoretky a Velký dechový orchestr MKD Mělník.

Památku Jaroslava Seiferta uctili pietním aktem.
OBRAZEM: Památku Jaroslava Seiferta uctili pietním aktem

Historické centrum města nabízelo zábavu na čtyřech scénách. Hlavní scéna, Country scéna, Zámecká scéna a Pohádková scéna se lišily žánrem zábavy, a tak každý z návštěvníků si mohl přijít na své. Každoročně se připojuje k programu vinobraní i Regionální muzeum, kde bylo i letos možné ochutnat na 50 druhů českých vín. Degustace vín českých vinařů nechyběla ani na Radničním dvoře. Rodinné centrum Kašpárek nabídlo zázemí rodinám s dětmi. Zde bylo možné děti v klidu přebalit, nakrmit či jim ohřát dětskou stravu.

V neděli končí 81. ročník této velkolepé slavnosti. O stále narůstajícím zájmu o tuto akci svědčí nejen stovky a stovky návštěvníků, ale i množství zaparkovaných aut po celém městě, kterých bylo letos zase o něco víc.

Ani v říjnu nezapomíná Mělnické kulturní centrum na své návštěvníky, a proto jim připravilo širokou škálu zábavy. Na své si tak mohou přijít milovníci hudby, divadla, ale také zajímavých přednášek.
Kultura v Mělníku pokračuje dál
Ilustrační foto..
Pro města je videomapping drahý

Marta Dušková