Také u pořadí dalších tří úspěšných strany panuje shoda. Na druhém místě byla na Mělnicku ODS, kde pro ni hlasovalo 12,92 procent. Na třetí pozici vyneslo 11,65 procenta hlasů Piráty s 11,65 procenta a čtvrtá Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury získala 10,70 procenta. 

Komunisté dostali na Mělnicku 7,78 procenta. Nad hranicí pěti procent pak byli už jen Starostové a nezávislí se 6,82 a ČSSD s 6,33 procenta.

Pokud by složení parlamentu na další čtyři roky bylo jen na voličích z Mělnicka, vůbec by se tam nedostala TOP 09, kterou v regionu podpořilo jen 4,77 voličů. Stejně tak KDU-ČSL, která získala dokonce pouhé 2,23 procenta. 

Mělnicko nebude mít v parlamentu žádného domácího zástupce, stejně jako po minulých volbách. Největší šance měl pravděpodobně Robert Nedvěd, mistr směny z Obříství, který měl na středočeské kandidátce Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury pětku. Do parlamentu se však dostali za kraj jen dva zástupci.

Z vítězného ANO 2011 míří do parlamentu devět politiků ze středních Čech, ODS budou zastupovat čtyři a Piráty tři politici z kraje. 

Nejvyšší počet preferenčních hlasů na Mělnicku získal místní lékař Igor Karen, který byl na kandidátce ANO 2011 patnáctý. Do čela se ho kroužkováním snažilo vynést 1849 voličů. Celkové osmadvacáté místo ve Středočeském kraji však na cestu do parlamentu nestačilo.

Fotogalerie: Volby na Mělnicku - neděle