V sobotu po setmění bude jasno. Jasno o tom, kdo povede dál republiku. Rozhodovat o tom budou i voliči v 69 obcích, městysech a městech mělnického okresu. Volit přijdou celkem do 146 volebních okrsků. 

Průměrný věk kandidátů v Česku je 46,42 roku, u mužů 45,16 a u žen 47,10 roku. Na 26 kandidátních listinách ve Středočeském kraji je 754 kandidátů. Na kandidátkách je 46 zástupců z Mělnicka.

Nejvýše nasazenými muži jsou Martin Mach (Strana zelených) a Robert Nedvěd (Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura). Oba mají na kandidátce své strany pořadové číslo 5. Sedmičkou je Tomáš Martinec (ODS). A desítku má Martin Aubrecht (Dělnická strana sociální spravedlnosti).

Nejvýše nasazenou ženou je Denisa Rohanová, která stojí na druhé příčce Referenda o Evropské unii. Čtvrtou nasazenou ženou je Anna Čurdová ze Strany práv občanů, pětku má Tereza Čechová Humpolcová (KSČM). Šestku potom mají Lenka Mrzílková (STAN) a Jana Xénie Bobková ze Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa Miroslava Sládka.

Nejvíce volebních okrsků je v Mělníku – 20 a Kralupech nad Vltavou - 18. Na patnácti místech se bude volit v Neratovicích, na čtyřech v Kostelci nad Labem a po třech okrscích mají v Hoříně, Nelahozevsi, Nové Vsi, Vraňanech, ve Velkém Borku a v Tišicích.

Nejstarším středočeským kandidátem je 76letá Miluše Košťáková z mladoboleslavského Kopidlna (Strana Práv Občanů). Nejmladším kandidátům je 21 let. Na Mělnicku je nejmladší Oskar Blažek z Top 09 (23).

close Pro zvětšení klikněte. info Zdroj: DENÍK zoom_in