„K poslednímu červenci jsme evidovali celkem 2833 uchazečů o zaměstnání, což je o 165 více než ke konci předchozího měsíce,“ spočetl analytik mělnického úřadu práce Josef Slavík. Míra nezaměstnanosti se tak z měsíce na měsíc zvýšila ze 4,8 na 5,1 procenta.
Nejvyšší míra nezaměstnanosti je už tradičně v Kadlíně. Bez práce je tam patnáct procent ze všech ekonomicky aktivních obyvatel, konkrétně devět lidí z šedesáti.

Naopak nejnižší nezaměstnanost hlásí Vidim. Z této obce je v evidenci mělnického úřadu práce pouze jeden člověk ze všech sedmdesáti čtyř ekonomicky aktivních obyvatel a míra nezaměstnanosti tam tak činí pouze 1,4 procenta.

V meziročním srovnání je však situace na Mělnicku stále příznivá. Oproti stejnému měsíci loňského roku je nyní lidí bez práce o 277 méně.
„Ke konci července jsme evidovali 1845 volných pracovních míst, což je o 149 míst více než v předchozím měsíci. Nově bylo za červenec nahlášeno 581 nových volných pracovních míst,“ uvedl k dalším číslům Josef Slavík a dodal, že na jedno volné pracovní místo v současné době připadá v průměru 1,5 uchazeče.

Ženy tvoří bezmála dvě třetiny všech uchazečů o práci. Úřad jich nyní eviduje 1771 z celkového počtu nezaměstnaných. Osob se zdravotním postižením dochází na úřad 548, což je necelá pětina ze všech lidí bez práce.

Přibylo také absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých. Nyní jich na mělnický úřad práce dochází 172, což je o dvacet více než před měsícem. „Na celkové nezaměstnanosti se tak podílejí více než šesti procenty,“ upřesnil analytik.
Jen něco přes jednu třetinu nezaměstnaných osob má však nárok na podporu v nezaměstnanosti. „V červenci jsme ji poskytovali 1088 lidem, tedy 38,4 procentům všech osob vedených v evidenci,“ uzavřel Slavík.