Na Mělnicku se totiž schyluje ke zřízení říční policie, která v regionu zatím schází. Deníku to potvrdil to mluvčí mělnické policie Václav Tichý.

Už se rýsují prostory, kde by oddělení říční policie mohlo sídlit a mít tam svou techniku, zatím je ale nejasná ekonomická podpora záměru. Mělnické policejní ředitelství, které s nápadem přišlo, se snaží projekt zajistit.

V regionu, kterým protékají dvě velké řeky, se nachází osmdesát kilometrů vodních cest. A lodní doprava stále sílí. Nákladní i osobní, která zahrnuje vedle turistických lodí i plavidla soukromých majitelů.

Navíc je většina obvodních policejních oddělení na Mělnicku, přesně osm, v těsné blízkosti vodních toků. „Na jejich březích leží také četné chatové kolonie,“ připomněl Václav Tichý.

Úkolem říční policie by proto bylo vedle zajištění pořádku a bezpečného provozu lodní dopravy také zkvalitnění dohledu právě nad chatovými oblastmi.

„Technika používaná říčním oddělením by mohla pomoci například i při pátrání po osobách i v dalších preventivních aktivitách,“ poznamenal policejní mluvčí.