„K myšlence pořádat sportovní festival nás dovedl právě zájem rodičů, kteří k nám volají s otázkou, jaké sportovní aktivity by pro jejich děti byly vhodné a zároveň je bavily, také chtějí kontakty na sportovní kluby," vysvětlil Pavel Suk.

Na Podolí budou mít děti příležitost seznámit se s rozmanitou sportovní nabídkou ve svém městě. A dokonce si je hned na místě i vyzkoušet.

„V nabídce budou kolektivní sporty, například fotbal, volejbal, házená, hokej nebo basketbal, sólové sporty, třeba stolní tenis, úpolové sporty, mezi které patří taekwondo, box a karate, veslování, biatlon na suchu nebo sportovní rybářství, letecké modelářství, hasičský sport trampolíny i pony soutěže," řekl k nabídce sportovního festivalu předseda Okresního tělovýchovného sdružení v Mělníku Stanislav Barda.

Malí návštěvníci si budou moci vyzkoušet jen některé z nabízených sportů, nebo se zapojit v párech do dvanáctiboje. „Páry mohou být složené z dospělého a dítěte nebo ze dvou dětí," připomněl Pavel Suk s tím, že páry dostanou herní kartu, do níž se jim budou zapisovat výsledky. Nejlepší z nich se pak budou vracet domů s medailemi festivalu.

Zájemci budou moci na místě debatovat s trenéry a dozvědí se, kdy a kam mohou přijít na tréninky. „Sportovní kluby mají zájem především o děti ve věku od osmi do dvanácti let," připomněl Pavel Suk.

Trenéři rovněž představí sporty, které zastupují, na jevišti pod širým nebem. Tam budou návštěvníky bavit i zpěváci a tanečníci.

Dvě hodiny po poledni starosta města Ctirad Mikeš předá plaketu města Jiřímu Knížákovi, jehož jméno je spojeno s jiu jitsu. „Jiří Knížák slaví v letošním roce pětaosmdesátiny," připomněl mělnický starosta.

Nejmenší děti budou řádit ve skákacím hradu a všichni malí návštěvníci se mohou těšit na letadlo, které na hřiště shodí sladký náklad.
Část Mělnického festivalu sportu, určená pro veřejnost, se koná tuto sobotu od čtrnácti hodin. Vstup je zdarma.