„Mělnický festival sportu se velice vydařil. Po oba dny jsme měli krásné počasí. Páteční program určený pro žáky a žákyně prvního stupně základních škol navštívila více než tisícovka mladých nadšenců. A sobotní návštěvnost byla obdobná,“ řekl hlavní organizátor Pavel Suk.

Během festivalu se návštěvníkům představilo přes dvacet sportovních oddílů – nejen formou prezentace na pódiu nebo informacemi v jednotlivých stáncích, ale také praktickými ukázkami.

Mělnický festival sportu 2018

„Pozitivní ohlas na celou akci byl slyšet ze všech stran. Každý sport přichystal nějaké lákadlo. Volejbal tu měl dělo na střílení míčů, atletika nafukovací koberec, dům dětí zaujal příchozí skákacími botami či trampolínami. Dívky lákaly především koně a chlapce naopak zajímali modeláři. Nicméně bylo znát, že největší zájem byl o sebeobranu a úpolové sporty obecně,“ popsal jen část aktivit Pavel Suk.

Z vybraných disciplín zájemci absolvovali sportovní víceboj. Do hracích karet sbírali za splnění jednotlivých úkolů body, za něž na konci získali medailemi a drobné odměny. Festival vyvrcholil přeletem letadla, z jehož trupu se na zem snesl sladký déšť v podobě bonbonů na barevných provázcích.