Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mělnický kulturní dům obsadili dělníci

Mělník /ROZHOVOR/ – Počet sedaček v právě rekonstruovaném mělnickém kulturním domě se sníží o 40 míst. Podle ředitelky Masarykova kulturního domu Radky Kareisové je dobře, že se počet sedaček v sále nesníží nijak výrazně. Deník položil paní ředitelce pár otázek.

3.8.2017
SDÍLEJ:

Ředitelka Masarykova kulturního domu Radka Kareisová (vpravo).Foto: Archiv Mekuc

Kulturní dům je v současné době v rekonstrukci. Jak moc omezují práce zaměstnance a provoz celého kulturního léta?

Stavební práce malého či většího rozsahu, včetně údržby, probíhají v Masarykově kulturním domě téměř každé léto. Město jako majitel budovy o tuto krásnou funkcionalistickou stavbu, která je zapsána i na seznam nemovitých kulturních památek České republiky, dobře pečuje. Veškeré stavební práce se snažíme plánovat každoročně právě na léto, kdy pro veřejnost pořádáme Mělnické kulturní léto, jehož program se většinou uskutečňuje mimo budovu.

Na co nového se mohou diváci těšit?

Letos probíhá v MKD rozsáhlá rekonstrukce divadelního sálu, současně s instalací klimatizace do hudebního sálu a kavárny. Zároveň odborníci restaurují postupně všechny původní dveře v budově. Rozsah stavebních prací je letos velký, ale návštěvník našich kulturních pořadů není nijak omezen. V sadech, kde budova MKD stojí, proběhlo již několik pořadů z nabídky Mělnického kulturního léta, tento a příští týden je kulturní dům otevřen pro rodiny s dětmi v rámci každoročního letního parku. Do sadů před MKD je připraven také srpnový koncert uskupení Aniby Neřekla v čele s Aničkou Polívkovou. Velký dík patří mým kolegům, kteří i přes omezení spojená s rekonstrukcí, dělají vše proto, aby náš návštěvník nebyl o nic ochuzen.Čím začne sezona po skončení oprav v říjnu? Co prvního diváci uvidí v novém velkém sále?

Kulturní sezona začíná u nás jako každý rok už v září. Zahajujeme ji slavnostně koncertem Vzpomínky na hvězdy S. Joplina a G. Gershwina, který se uskuteční již tradičně před budovou MKD. Naši diváci nebudou ochuzeni ani o divadelní představení, v tanečním sále se uskuteční představení A Studia Rubín Nevim. Na zářijovém programu nechybí novinka Slam poetry – poezie naživo, ani další pořady na které jsou diváci zvyklí – Listování, přednáška, projekce v rámci Filmu Mekuc, pořady pro děti a pro seniory. V rámci Mělnického vinobraní připravujeme program dobové a dětské scény i řemeslný jarmark, na závěr kulturního léta pak festival Ekompilace v rámci kterého vystoupí mimo jiné kapela Wohnout a zpěvák Thom Artway.

Když půjde vše dobře podle plánu, nový divadelní sál vyzkouší diváci hned v druhém říjnovém týdnu. Plánována je cestopisná přednáška Kateřiny Motani, divadelní představení Monology vaginy, dopolední představení pro školy a další. V říjnu pozveme diváky do divadelního sálu také na představení příbramského divadla Balada pro banditu, nebo na koncert Ondřeje Havelky.

Na co všechno se můžou návštěvníci těšit během srpna a září?

Milovníkům kultury doporučuji sledovat jak program Mělnického kulturního léta, tak zářijový program Mekuc. Pestrou nabídku programů stavební práce v MKD příliš neovlivňují.

Program na září 2017

6.9. Vzpomínky na hvězdy J. Joplina a G. Gershwina | Ragtime – Trio Ondřeje Kvity | koncert před MKD
8. 9. Slam poetry
10. 9. Film mekuc: Lichožrouti
11. 9. Přednáška: Duševní onemocnění ve společnosti
12. 9. Film mekuc: Jackie
13. 9. Přívoranka
20. 9. LiStOVáNí: ZVÍŘE | Představení za účasti Torey L. Hayden s diskuzí, prodejem knih a autogramiádou
21. 9. Film mekuc: Naprostí cizinci
25. 9. Přednáška: Norsko – severská exotika
26. 9. Nevim | A studio Rubín
27. 9. Hezky česky

Karel Zeman

Autor: Redakce

3.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

KRÁTCE: Komise míří za voliči domů

Robert Fulghum

KRÁTCE: Spisovatel Robert Fulghum se vrací do Čech

V dospělosti bude strom ročně zásobit kyslíkem dva lidi

Kralupy – Děti z lesní školky Kulíšek si zasadily svůj první strom. Výsadba proběhla v parku Velvarka v kralupské ulici Generála Klapálka ve spolupráci s Ekologickým centrem a místním svazem ochránců přírody, v rámci projektu Kralupy – čisté město. 

Do voleb jdou saunový mistr, zámečník i lékař

Mělnicko – Ve středních Čechách kandiduje do pátečních a sobotních voleb do poslanecké sněmovny 26 stran, hnutí a subjektů.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

OBRAZEM: Na stupních vítězů hasiči a hasičky z Mělníka

Kralupy nad Vltavou - Po sedmé se sjely do Kralup - Minic sbory dobrovolných hasičů z Mělnicka a okolních regionů k netradičnímu závodu v požárním útoku. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení