Sdružení Dogpoint mělo útulek provozovat od začátku letošního roku. Už tehdy ale mělnické sdružení řešilo sporné výběrové řízení s úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. A v útulku zůstávalo. Verdikt nepadl, protože se úřad kauzou z procesně právních důvodů odmítl zabývat, město přesto vyhlásilo další výběrové řízení. A vyhrál opět Dogpoint.

Námitky proti průběhu druhého výběrového řízení podalo Mělnické sdružení ochránců zvířat nejdříve městu. Jeho členové jsou totiž přesvědčeni, že nabídka pražského sdružení měla být ze soutěže vyřazena, neboť nesplnila podmínky zadávací dokumentace. K pochybnostem je podle Jaroslavy Tiché vedl scházející dokument v přílohách nabídky konkurenta.

Město však na výsledku výběrového řízení trvá s tím, že 
z posouzení a hodnocení obou nabídek komisí je podrobný zápis zahrnující každý z jejích kroků. Podle starosty města Ctirada Mikeše komise postupovala transparentně 
a pečlivě, aby žádný z uchazečů nebyl ani v nejmenším ohledu diskriminován.

Zítra dopoledne by tak mělo mělnické sdružení útulek předat městu. Spolu se všemi zvířaty.

Včera tam bylo podle Jaroslavy Tiché patnáct koček 
a skoro čtyřicet psů. Asi čtvrtina z nich je takzvaně obtížně umístitelných, což znamená, že v útulku pravděpodobně zůstanou celý svůj život. Někteří z nich jsou tam přitom stejně dlouhou dobu jako mělnické sdružení. Změna lidí, kteří budou velet velké útulkové smečce, pro ně asi nebude snadná.

Mělnické sdružení ochránců zvířat chce bez ohledu na závěry antimonopolního úřadu ve své práci pokračovat. 
V Řípské ulici, nebo jinde. „Chceme se postavit na vlastní nohy, už jednáme o pronájmu pozemku, kde bychom mohli svou činnost provozovat," potvrdila Jaroslava Tichá.