Křest kalendáře proběhne 26. října od šestnácti hodin v přízemí historické budovy radnice za přítomnosti všech seniorů, kteří v kalendáři prezentovali svá bývalá povolání, starosty města, ředitele Centra seniorů i zástupců sponzorů. Na křest kalendáře navazuje výstava fotografií v historické budově radnice, a to právě od 26. října do 2. listopadu letošního roku.

Realizátorka projektu má k poselství kalendáře jednoznačný názor. “Přála bych si, aby vám jejich fotografie každý měsíc připomínala, jak je důležité si starých lidí vážit, respektovat je a věnovat jim svůj čas, byť třeba jen úsměvem nebo popovídáním si s nimi. Stáří totiž není jen další etapou našich životů, ale jedinečnou životní zkušeností, jež obohacuje i nás, kteří ji máme teprve před sebou,” říká fotografka Romana Škrabánková, majitelka Fotoateliéru Mělník.

Kalendář je proveden na matném křídovém papíře ve formátu A3, jeho cena bude 500 korun a bude prodáván na řadě míst po celém Mělníku, ve Fotoateliéru Mělník v ulici Legionářů, v Centru seniorů Mělník, ve Specializovaném maloobchodě Hana Vozábová, Květinářství Malvína Hrdá, Salonu Nikol Bárová, Kadeřnictví Mona a tisk 64.

„Kalendář by ovšem nevznikl bez pomoci Moniky Tůmové a Nikol Bárové a sponzorů, kteří slyšeli na podporu seniorů a jejich aktivit ve zdejším Centru seniorů,“ dodává Škrabánková.

Jiří Vronský