Během dvou dnů, na které byla na Mělnicku akce naplánovaná, zkontrolovaly téměř dvě desítky dopravních a pořádkových policistů za několik hodin celkem více než stovku vozidel. Policisté zjistili jedenáct dopravních přestupků. V příkazním řízení na místě bylo vyřešeno devět z nich, dva byly předány k vyřízení příslušnému správnímu orgánu.

„Přestupkem, kterého se řidiči dopustili, byl například špatný technický stav vozidla, nepoužití bezpečnostních pásů či nepředložení dokladu o pojištění odpovědnosti. Jeden řidič řídil pod vlivem alkoholu, nadýchal do jednoho promile alkoholu. Jeho jednání bude řešit příslušný správní orgán, neboť se jedná o přestupek. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz,“ říká tisková mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

Obdobné akce budou probíhat i v nadcházejícím období. Pořádá je organizace TISPOL, která sdružuje evropské policejní sbory v oblasti dopravní problematiky a je založena na předávání zkušeností a informací. Hlavním cílem je realizace dopravně bezpečnostních akcí napříč Evropou. Jejich zaměření se vždy týká konkrétní problematiky, jako je alkohol a drogy, rychlost nebo nákladní a autobusová doprava.