Správní lidé byli na pravém místě ve chvíli, kdy o životě a smrti rozhodovaly minuty. Že to zní jako fráze – navíc fráze druhou, či dokonce na třetí? Tohle raději neříkejte 35letému muži, který to určitě vnímá jinak. Kdyby se tam neobjevili, možná by tu dnes nebyl ani on. Vše se odehrálo zcela náhle a nečekaně – zkolaboval ve chvíli, kdy půl hodiny po osmé večer vystupoval ze svého auta. Upadl do bezvědomí, přičemž mu z úst i nosu vytékala krev.

Náhodný svědek zavolal na tísňovou linku policie, jejíž operační středisko vyslalo na místo nejen záchranáře, ale i policejní hlídky. Za tři minuty na místě brzdilo hlídkové vozidlo z Mělníka. Jiří Černý a Robert Šmejkal, kteří z něj vyběhli, se okamžitě pustili do masáže srdce. Po čtyřech minutách je pak vystřídali profesionální zdravotníci.

Oživování bylo úspěšné. Pacienta – ukázalo se, že jde o čekatele na transplantaci srdce – sanitka převážela do pražské Nemocnice Na Homolce už ve stabilizovaném stavu.

close Jiří Černý a Robert Šmejkal, policisté z Mělníka, kteří se zapojili do záchrany 35letého muže. info Zdroj: PČR zoom_in Jiří Černý a Robert Šmejkal, policisté z Mělníka, kteří se zapojili do záchrany 35letého muže.

Suchánková připomněla, že do záchrany života se v policejních uniformách zapojili nadstrážmistr Šmejkal, který ke středočeské policii nastoupil před čtyřmi lety a slouží na mělnickém oddělení hlídkové služby, společně s podpraporčíkem Jiřím Černým; ten je policistou od února roku 2019 a působí na mělnickém dopravním inspektorátu. V uniformě takto zasahoval poprvé – nicméně ještě před nástupem do služebního poměru už masáž srdce prováděl. V obci nedaleko Roudnice nad Labem pomáhal muži, který zkolaboval na autobusové zastávce.