Úraz po pádu z kola, popálené ruce, bodné a řezné rány po napadení nožem nebo infarkt. S tím vším si museli školáci při sobotní soutěži hlídek mladých zdravotníků vědět rady.

Věrohodně namaskovaní figuranti, kteří simulovali různá zranění, byli ve městě rozptýleni na téměř dvaceti stanovištích. Pětičlenné skupiny soutěžících měly rozmanitou práci. Ošetřovaly a uklidňovaly zraněné, volaly záchranku i policii nebo dokonce zpívaly. To když potřebovaly udržet nemocného při vědomí.
Letošní ročník byl bohatší o témata, která s první pomocí úzce souvisejí. „Mám dobrý pocit z toho, že jsme letos poprvé přinesli do soutěže osvětu zaměřenou na drogy a humanitární pomoc,“ řekla Alena Herinková, ředitelka mělnického Českého červeného kříže.

Tradiční soutěž Hlídky mladých zdravotníků pro školáky prvního a druhého stupně, kterou organizuje mělnický Český červený kříž, provázelo sychravé počasí a občasný déšť. S prokřehlýma rukama a s deštníkem nad hlavou se ale soutěžící úkolů zhostili s vervou. První místo vybojovali mladší žáci ze Základní školy v Cítově a deváťáci mělnické školy J. Matiegky.