„V souvislosti s uzavírkou části ulice Kokořínská, která trvá již od 23. července, bylo od pondělí nutné uzavřít i křižovatku Blatecké a Kokořínské. Budou zde prováděny práce na inženýrských sítích,“ vysvětlila Vavřinová.

Obchodníci, kteří v uzavřené části Kokořínské a v Blatecké mají své obchody, se teď bojí, že přijdou o zákazníky. I když všude před uzávěrami jsou rozmístěny cedule, že právě jejich provozovna provoz nepřerušila. „Vůbec jsem netušila, že to uzavřou už dnes, měli to zavírat až v září,“ rozčilovala se jedna z majitelek provozovny v Blatecké s tím, že její zákazníci budou k nim do obchodu muset složitě objíždět celé město.

Vedení mělnické radnice o tom ovšem předem informovalo. V souvislosti s havárií plynovodu byla Kokořínská uzavřena v polovině července. „Vzhledem k tomu, že nebude výkop umístěn přímo v křižovatce ulic Blatecká a Kokořínská, bude asi tři týdny otevřena obousměrně křižovatka těchto ulic s tím, že z Blatecké bude možné vyjíždět pouze doprava směrem k hlavnímu železničnímu přejezdu,“ vysvětlil na konci července vzniklou dopravní situaci mělnický místostarosta Milan Schweigstill.

Zásadní problém nastal už na začátku uzavírky před hasičskou stanicí. Tam se v kolonách štosovala auta a hasiči měli problém v případě zásahu vyjet. Město ovšem slíbilo, že před výjezd nechá na silnici namalovat žluté značení s kříži, aby auta ve výjezdu nepřekážela. Díky tomu už několik dní nemusí hasiči složitě kličkovat mezi stojícími vozy. Namalovat značení bylo otázkou několika dní.

Žluté čáry namalované na silnici, aby v koloně aut, vždy zůstal průjezd pro hasičskou cisternu, jsou podle slov technika mělnického úřadu Jiřího Guttenberga důležité i do budoucna. „Necháme je tam napořád. Může se stát nečekaná událost a Bezručova bude stát v obou směrech a je pravda, že výjezd u hasičárny by měl zůstat volný,“ potvrdil Guttenberg.

Uzavírka Kokořínské ulice v Mělníku silně komplikuje dopravu ve městě už od poloviny července. Lidé nadávají na nákladní auta, ale jiná objízdná trasa nebyla možná. Mělníkem kamiony prostě projíždět musejí. Podle některých se nedají v těchto vedrech otevřít okna v panelácích. Pod okny jim totiž krouží nákladní doprava.

Uzavírka se navíc neustále rozšiřuje. Nejdříve to byla jen malá část Kokořínské, před dvěma týdny přišlo na řadu uzavření až k patě kruhového objezdu u čerpací stanice Shell. A od pondělí už neprojedete ani do Blatecké. Toto uzavření potrvá podle slov mělnického místostarosty Milana Schweigstilla přibližně měsíc. „Stavební firma provede rekonstrukci silnice včetně podkladových vrstev. Jsme velice rádi, že se podaří tuto akci uskutečnit už během srpna, kdy je provoz na komunikacích relativně menší,“ vysvětlil místostarosta.

Mělničané se především čílí nad průjezdností kamionů městem a to hlavně Bezručovou ulicí, která je lemovaná panelovými domy. „Opravdu si někdo myslí, že průjezd kamionů Mělníkem je v pořádku? Kdo bydlíte blízko Bezručovky, musíte mi dát za pravdu, že je to tu jako na dálnici. Celou noc jeden kamion za druhým, bez dodržování povolené rychlosti. K tomu ještě ta kombinace teplých nocí a otevřených oken,“ rozčiluje se na sociální síti Olga Kalabisová.

Pro kamiony ovšem není možná jiná objížďka, než po Bezručově ulici. „Kokořínskou je potřeba udělat a nejsou jiné objízdné trasy,“ uvádí mělnický radní Ondřej Tichota. Mělničané ovšem volají po obchvatu, na který byl první projekt vypracovaný už v sedmdesátých letech minulého století. „Obchvatové komunikace se stavějí teprve nyní, 40 let po prvním projektu. Průjezd kamionů nyní nelze zakázat, opravuje se také například D8 a další komunikace,“ uklidňuje rozhořčené obyvatele Tichota.

„Směrem od autobusového nádraží na Pšovku musí nákladní auta na kruhovém objezdu u TESCA odbočit doprava a projet ulicí Vodárenskou až k benzínové stanici. Zde odbočí doleva,“ uvádí mělnický místostarosta. I proto zde byla upravena přednost v jízdě. „Hlavní silnice je nyní směrem Vodárenská – Řipská při odbočení doleva. Pokud nákladní vozidla pojedou od Pšovky přes kruhový objezd u Mountfieldu, musí z Řipské ulice odbočit do Bezručovy,“ dodává Schweigstill.

Názory z Facebooku
- Kristina Šléglová - A vrtulníky s piloty budou k dispozici, aby se pracující v Praze dostali včas do práce, nebo jiní k lékaři atd.? Už teď je situace neúnosná a mnoho lidí musí trávit dlouhý čas v kolonách. A v těhle vedrech je to fakt lahůdka.
- Kamila Hubalkova - Tak uzavřete celej Mělník, nemusí se to kouskovat, už tak je to mazec
- Zuzana Paprčková - Bude fungovat aerotaxi nebo se máme podhrabávat?
- Luděk Bízek - Je mi líto těch co tam bydlí. A ti co tam mají kšeft, tak to můžou rovnou zavřít, jelikož tam žádný zákazník nepřijde.
- Jiřina Slamborova - Hlavně by to měli udělat rychle. Zázrak by byl, aby to udělali v termínu…