"Obyvatelé Lhotky berou nejen prezidentské, ale každé volby zodpovědně," uvedl starosta Miroslav Peltram s tím, že obec Lhotka se přiklání spíše k pravici, proto volby ve vsi vyhrál bývalý náčelník generálního štábu. Účast u voleb byla vysoká i při parlamentních volbách v roce 2021, kdy přišlo volit 77 procent obyvatel.

Potvrdily to také paní Zdena a paní Marie, které se obě v druhém kole chystají volit Petra Pavla. Seniorka Zdena dala v prvním kole svůj hlas Danuši Nerudové. Ta v obci skončila celkově třetí se 13 procenty.

"Chtěla jsem změnu v podobě ženy a také jsem měla pocit, že paní Nerudová přilákala k volbám mladší generaci," sdělila důchodkyně.

Obec podle žen drží hodně při sobě. "Scházíme se pravidelně ve zdejším komunitním centru. Není problém sehnat brigádníky na úklid obce a v létě se téměř celá vesnice scházíme na hřišti například při dětském dni nebo večerní zábavě," uvedla paní Marie.

Kdo ze dvou kandidátů usedne do prezidentského křesla se rozhodne 27. a 28. ledna, kdy se koná druhé kolo prezidentských voleb.