Půvabná tmavovláska, které bude nagalavečeru v žateckém městském divadle v pátek 11. září bojovat o titul letošní pivní a chmelové královny, v soutěži zastupuje třeboňský pivovar.

Do třetího ročníku soutěže se přihlásilo 220 dívek. Ze třiceti z nich pak porotci na sklonku května vybrali deset finalistek. Ty čeká v pátek velké finále.
Korunku předá letošní královně, jíž vybere porota, loňská vítězka Marcela Vovsová. Ta je stejně jako Alice Rádrová z Mělníka. A dokonce jsou kamarádky.

Dalším titulem, který mají finalistky šanci získat, je miss sympatie. Až do pátku jim lze posílat hlasy na číslo 900 0609 SMS zprávami ve tvaru MOKmezeračíslo dívky. Alice Rádrová má pětku.

Čtyřiadvacetiletá Alice Rádrová z Mělníka je absolventkou místního gymnázia a bakalářského studia na vysoké škole ekonomické v Ústí nad Labem. V současné době shání práci ve svém oboru. Je svobodná, ale zadaná. Doma na ni čekává kočka Čikinka. K jejím zálibám patří především cestování a sport.

Rozhovor

Jak jste se stala finalistkou letošní Miss zlatého moku?
Oslovil mě fotograf Antonín Svoboda, který fotil loňskou vítězku Marcelu Vovsovou z Mělníka. Můj snímek našel na serveru mezi jejími přáteli, když hledal dívku do dalšího ročníku soutěže.

Co od soutěže čekáte?
Bavím se a všechno si užívám. Samozřejmě chci dopadnout, jak nejlépe to půjde, nebo se alespoň neztrapnit.

V jakém věku jste začínala?
Když mi bylo devatenáct. Jako malá, asi tak do třinácti let, jsem si připadala ošklivá, a tak jsem žádné ambice neměla. Pak už to sice bylo lepší, ale měla jsem dlouhodobý vztah, při kterém jsem o modelingu nemohla ani uvažovat. Až po rozchodu jsem si šla za svým, povedlo se mi například nafotit nějaké reklamy nebo se v soutěži Sto jedna holka odvedle dostat až do finále. Skončila jsem tehdy třetí v regionálním kole v Ústí nad Labem.

Jak jste na tom jako kandidátka na Miss zlatého moku s pivem?
Mám ho ráda, určitě to na mně alespoň na semifinálovém výběru bylo vidět, ale teď během soutěže jsem se na sobě snažila zapracovat a k tomu vedlo také značné omezení pití piva.

Nedala jste si ho ani při návštěvě třeboňského pivovaru, který v soutěži zastupujete?
To byla náročná ochutnávka, pan sládek mi dal zabrat. Po návštěvě pivovaru jsme šli ještě z hospůdky do hospůdky. Ale moc se mi tam líbilo, všechno mi ukázali a domluvili jsme se, že se tam ještě vrátím, ale už spíš na pohodový víkend s přítelem. A navíc mi naložili značnou zásobu v podobě asi deseti kartonů.

Překvapilo vás, jak se vyrábí pivo?
Vůbec ne. Maturovala jsem totiž z chemie. Kdo zná skvělého profesora mělnického gymnázia Jiřího Pokorného, tak ví, že od něj jsou studenti z chemie tak připraveni, že znají dokonce i rovnici a proces výroby piva.

Vaší volnou disciplínou je kreslení karikatury. Patří to mezi vaše záliby?
Ani ne, pokud jde o malování, baví mě spíš líčení, ale karikatura je dobrý nápad, když všechny finalistky tancují nebo zpívají. Chtěla jsem něco originálního a dozvěděla jsem se, že před pár lety měla jedna kandidátka v soutěži Královna věnných měst právě kreslení karikatury. To mě zaujalo a inspirovala jsem se.

Víte předem, koho budete malovat?
Ano, hodně jsem trénovala, nemohla bych přijít na volnou disciplínu nepřipravená.
Na volnou disciplínu si chystáte kostým samy, co jste si vybrala?
To nemůžu říct, mám už samozřejmě koupený kostým, ale je to překvapení. Zatím o tom ví jen pár mých nejbližších, nechci riskovat, že by se pak na finálovém večeru objevil stejný kostým dvakrát.

Jaké oblečení máte nejraději?
Doma tepláky a tričko, ve všední dny džíny a mikina, ale do společnosti se ráda hezky oblékám.

Patří k tomu i vysoké podpatky?
Moc je nenosím, přítel je jen o trochu větší než já.

K finálovému večeru ale boty s vysokými podpatky patří, budete mít jistou chůzi?
Věřím, že ano, proto už od léta nosím podpatky čím dál častěji.

Jste v soutěžní desítce ostré rivalky, nebo kamarádky?
Našla jsem si tam tři nebo čtyři kamarádky, které mi jsou svou povahou nejblíž, ale všechny holky jsou v pohodě, dá se s nimi vycházet.

Jaký je mezi vámi poměr tmavovlásek a blondýnek?
Půl na půl.

Nelákalo vás někdy stát se právě blondýnkou? Říká se, že mívají větší šance.
Ani ne. Ale jak vidím blonďatou paruku, hned si ji dám na hlavu. Pokaždé si pak řeknu, jakou mám pecku. Tři roky jsem byla zrzka, to mi slušelo, protože jsem světlý typ, ale v hnědé se cítím lépe. K rezavým vlasům je i složitější líčení, je dost výrazná, a obličej se proto musí víc malovat, aby vynikl

Kdo vás na finále pojede podpořit?
Mrzí mě, že nemůže jet moje maminka, ale zastoupí ji přítelova maminka, ještě se dvěma kolegyněmi z kadeřnictví. Samozřejmě tam bude i můj přítel a kamarádi, dohromady osm lidí.

Budou vám dámy jen fandit nebo vás i česat?
Chci, aby si to užily v hledišti. Navíc se češu i líčím výhradně sama, jsem k ostatním vizážistkám nedůvěřivá.