Se svými proslovy zde vystoupili starosta Mělníka Tomáš Martinec (ODS), senátor Jiří Drahoš, nebo hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN).

Uctít památku Jana Palacha dorazil i herec Jan Cina. Mezi přihlížejícími se objevili studenti místního gymnázia, kam Palach docházel v letech 1963 až 1966. 

Po celou dobu byla ulice Tyršova uzavřena a na akci dohlíželi městští policisté. Proti tomu se ohradili někteří radní města.

"Pracujeme s kolegy třetí měsíc na správě města Mělníka. Děláme to nejlépe, jak umíme a víme, že nejsme dokonalí. Děláme to poprvé a děláme i chyby. Tou za kterou se osobně stydím, a na které mám svůj díl viny, je uzavření ulice u památníku Jana Palacha v 15.00 hodin. Policejní vozy, uzávěrka, delegace papalášů, proslovy," uvedl Tomáš Trejbal na svém facebookovém účtu s tím, že příští rok jsou v plánu oslavy takové, aby neomezovaly chod ve městě. A podobný názor na akci měl i radní pro dopravu Jindřich Špergl (ODS).

"V této podobě ta akce je spíše politickou přehlídkou, než připomenutím odkazu Jana Palacha. Na příště bych rád, kdyby nabrala edukačního charakteru. Měli bychom pozvat historiky, uspořádat přednášky a debaty. Studenti by se hlavně měli dozvědět důvody jeho činu, seznámit se s atmosférou doby a mít prostor pro diskuzi," upřesnil svou představil Špergl.