Další část podzemí na náměstí Míru se pro veřejnost snaží zpřístupnit vedení města. Novým místem, kam by se lidé mohli podívat, jsou prostory pod radnicí.
Ve přístupných sklepích radniční budovy se uskutečnily práce, při kterých byl odkrytý vstup do dalšího patra podzemí, kam řadu let nevkročila lidská noha.
V sedmdesátých letech minulého století bylo totiž propojovací schodiště zakryto a nad ním byl vybudován kýčovitý vykachlíkovaný prostor. „Šlo o jakýsi soukromý klub,“ podotkl místostarosta města Jaromír Kovářík. Zpřístupnění podzemních prostor je pro město nákladná záležitost, kterou nemůže zvládnout financovat ze svého rozpočtu. „Kdybychom měli vše platit sami, byl by to běh na dlouhou trať. Proto budeme usilovat o dotaci,“ řekl Kovářík.

Vize radnice ukázat turistům co nejvíce z podzemní historie města začala zpřístupněním studny na náměstí Míru. V současné době se město snaží co nejlépe zmapovat podzemí v centru, ke kterému mohou pomoci i obyvatelé, jež mají dokumentaci včetně fotek či nákresů.

„Velká část historických sklepů a chodeb je zmapována, podzemí nás ale vždy něčím překvapí,“ poznamenal místostarosta. To potvrzuje i náhodné objevení chodby ukryté deset metrů pod povrchem náměstí při výkopových pracích před radnicí.