Řidiči, kteří se chystají o následujícím víkendu a v pondělí do Mělníka, by měli zpozornět. Ve městě se totiž chystají tři uzavírky železničních přejezdů během tří po sobě jdoucích dnech. Dvě z nich se přitom uskuteční na dopravně velmi vytížených místech.


V sobotu 11. října začnou už v sedm hodin ráno opravy železničního přejezdu v Českolipské ulici ve Vehlovicích. Cestu, po které rádi jezdí především místní lidé, tak budou muset řidiči nahradit objízdnou trasou po silnici I/9. Nejlépe tak řidiči udělají, když už na kruhovém objezdu na Pšovce odbočí směrem na Českou Lípu.


Další oprava přejezdu a s tím spojená uzavírka ulice čeká na řidiče v neděli. Uzavřeny budou koleje ve Strážnické ulici v Mlazicích u hospody Zelená Lípa. Objízdná trasa povede auta mezi sedmou a sedmnáctou hodinou přes Ovocnou ulici.


Dopravní kolaps hrozí v Mělníku v pondělí. Od sedmi hodin ráno bude totiž uzavřený železniční přejezd vlečky v Řipské ulici u krytého plaveckého bazénu. Veškerá doprava, která jede přes hlavní průtah městem, tak bude odkláněna do Bezručovy ulice.


Především místní řidiči se budou situaci snažit řešit průjezdem přes centrum. „Když je nějaká uzavírka dole na Bezručovce, nebo i na průtahu, tak jezdím nahoru kolem náměstí Karla IV. Je to rychlejší,“ uvedl jeden z mělnických řidičů. Zácpy se tak mohou tvořit nejen v Bezručově ulici, ale na všech místech v Mělníku. Pondělní uzavírka skončí kolem šesté hodiny večerní.