Podle starosty Ctirada Mikeše přestalo město prodávat svůj majetek, protože jsou ceny příliš nízké. Může za to recese české ekonomiky, která podle mělnických zkušeností přes nadějné zprávy ze začátku letošního léta stále pokračuje.

„Nechceme prodávat za každou cenu," prohlásil starosta Mikeš.

Prodej městského majetku byl proto až do odvolání zastaven. „Pouze dotahujeme už dohodnuté prodeje za tržní ceny několika kupcům, možná bude docházet i k prodeji menších postradatelných pozemků, nepůjde ale o takové částky, které by výrazně přispěly do příjmů města," poznamenal mělnický starosta.

Pozitivní by podle něho měly být předpokládané výnosy, zejména z daně z přidané hodnoty. „To by mohlo zvýšit příjmy města až o tři miliony korun," řekl Ctirad Mikeš.

Vyšší jsou i další výnosy, z provozu výherních hracích automatů, ty ale mělnický rozpočet neposílí. Zatím. „Necháme je jako rezervu příjmů," vysvětlil. S penězi z automatů přitom město počítalo pro místní sportovce. „O své peníze nepřijdou, uvolnili bychom je ale až v příštím roce," slíbil starosta.

Ani následující rok nebude pro město snadný. Hlavní výdaje se opět týkají majetku města. Na jeho údržbu totiž předpokládaných čtyřicet milionů stačit nebude. Jeho stav je přitom na kritické hranici. Dobře na tom nejsou ani místní silnice nebo most Josefa Straky v Rybářích.