„V současné době se provádí hodnocení žádosti, které by mělo být hotové do konce května. Pak bychom měli být vyzváni k případnému doplnění některých podkladů,“ uvedl mělnický starosta Miroslav Neumann.

V případě, že by v žádosti chyběl některý důležitý materiál, měl by Mělník v tomto roce smůlu. Lhůta na dodatečnou kompletaci materiálů je tři dny. „Můžeme tedy doplnit doklad, který jsme zapomněli vložit. Ne však ten, který nebyl vyhotoven,“ upozornil mělnický starosta s tím, že věří v kompletní zpracování žádosti. V případě, že vše půjde bez problémů, zahájí radnice práce letos na podzim.

V plánu revitalizace historického centra města se počítá především s opravou povrchů a vrácení historicky důstojné tváře městu. Dojde například k předláždění náměstí Míru. Dlažba bude opticky směřovat k pomyslnému centru náměstí, kterým je studna skrytá pod povrchem.

Celé centrum města by mělo dostat jednotný vzhled, včetně laviček, odpadkových košů a zbylých částí mobiliáře. Předlážděna bude i Svatováclavské ulice vedoucí k zámku, která tak konečně bude vypadat jako opravdová pěší zóna.

Město Mělník se uchází o dotaci z fondů Evropské unie v rámci Regionálního operačního pro〜gramu ve výši pětaosmdesát procent. Celkové náklady na obnovu náměstí Míru a blízkého okolí dosahují skoro sto čtyřicet milionů korun.

Do konce května podá radnice další žádost o dotaci, tentokrát na akci dostavby a opravy kanalizace ve městě. V současné době je žádost na projekt za přibližně půl miliardy korun dopracovávána.