Letošní Mělnické vinobraní přinese návštěvníkům nejednu velkou změnu, a to kvůli zahájené revitalizaci centra města. V září bude řada ulic, které jsou každoročně v době oslav plné lidí, rozkopaná. Právě tou dobou budou dělníci pracovat na rekonstrukci kanalizace i povrchů silnic a chodníků. Radní už ale mají na stole návrhy, do jakých prostor se slavnosti přesunou .

Místostarosta města Zdeněk Koudelka řekl, že se sešel s odborníky na dopravu a ostrahu při konání vinobraní, se kterými společně uzavřeli jednání návrhem na řešení.

Historická scéna, která byla dříve situovaná ve Svatováclavské a Palackého ulici, zůstane zachována. Program bude připraven v prostorách zámeckého nádvoří a mezi chrámem svatých Petra a Pavla, základní uměleckou školou a na polovině Palackého náměstí. „Druhá polovina tohoto náměstí blíže směrem k náměstí Míru bude uzavřena, stejně jako ulice 5. května,“ uvedl Koudelka.

Hlavní scéna se přesune na náměstí Karla IV. Příznivci coutry muziky v době oslav nezamíří do Husovy ulice, jak byli po léta zvyklí, ale před Masarykův kulturní dům.

Pouťových atrakcí si návštěvníci budou užívat v Seifertově ulici, která bude v době konání vinobraní už opravena, dále v prostorách Tyršovy ulice od zdravotnické školy až po Základní školu v Jungmannových sadech. Místo na kolotoče bude připravené také ve Fibichově ulici.
„Zachovaná by zůstala komerční část ulice Pražské a nově by byla vytvořena zóna pro stánkaře v ulici 28. října směrem od kulturního domu na náměstí Karla IV.,“ dodal místostarosta.

Podle mluvčí mělnické radnice Heleny Vavřinové je zamýšlený plán o nahrazených prostorech konečný, o případných změnách bude rozhodovat ustanovená odborná komise.

O pořádání letošního vinobraní rozhodli zastupitelé na svém lednovém zasedání. Ne všichni ale byli z důvodu probíhajících oprav města pro jeho konání. Ředitel mělnického kulturního domu Radim Vajchr ale tehdy upozornil na nebezpečí, že všechna města, která přerušila svou dlouholetou tradici, na to doplatila. „Bez vinobraní by nebyly takové akce jako je Mělnický košt nebo Setkání rodáků, protože tyto slavnosti jsou financované právě z peněz získaných z vinobraní,“ vysvětlil Vajchr.