„Nyní tuto otázku řešíme. Pokud by letní kino bylo zprovozněno, tak tam samozřejmě musí být toaleta. Nechtěli jsme to ale dělat jenom z tohoto důvodu. Jsme si vědomi toho, že město neposkytuje z hlediska těchto služeb žádný velký komfort,“ nechal se slyšet mělnický místostarosta Milan Schweigstill. Vysvětluje také, že Jungmannovy sady jsou díky propojení s Radniční ulicí frekventovaným místem.

Nová dvojtoaletea bude rozdělena na pánskou a dámskou část. Za použití občané zaplatí pomocí sms nebo platební kartou. Její inteligence by měla spočívat ve schopnosti okamžitě hlásit jakékoliv nedostatky. „Díky tomu se veškeré vybavení může rychle doplnit. Pokud se to osvědčí, tak bychom chtěli výhledově počet těchto toalet navýšit,“ předesílá místostarosta.

Chytrá toaleta stojí přibližně 450 tisíc korun bez DPH. Městu se tak prý tato investice z finančního hlediska dobře vyplatí. „Kdybychom chtěli zprovoznit záchody v Domě služeb, které už jsou několik let zavřené, tak tam se odhadují výdaje na rekonstrukci ve výši 3 milionů korun, za tyto peníze budeme schopni pořídit 4 takovéto toalety, které můžeme rozmístit po městě," říká Milan Schweigstill.

Jako nejreálnější místa pro další umístění se v tuto chvíli jeví park Na Svini, kde by mělo být letos dokončeno parkoviště pro zájezdové autobusy. Další chytrá toaleta by pak mohla vzniknout před hřbitovem v Pražské ulici.