Technické služby města Mělníka se možná budou stěhovat na jiné místo. O všem rozhodne dražba průmyslového areálu v Plavební ulici, kam by vedení města chtělo služby v budoucnu přesunout.

Sídlo organizace technických služeb je v současné době v Dobrovské ulici nedaleko areálu mělnické STS. Technické služby jsou však v prostorách v nájmu. Areál však patří krajskému úřadu, kterdý jej však nyní chce prodat městu Mělník za 9,2 milionu korun. To se zdá některým zastupitelům za pozemek o výměře necelých 13 200 metrů čtverečních moc.

Vedení města se shodlo na možnosti zůstat prozatím v nájmu a usilovat o jiné prostory. Blíží se totiž dražba areálu firmy Lectus sídlící v Plavební ulici, tedy u pravého břehu Labe.

Zda se areál technických služeb bude stěhovat, není zatím jasné. Vedení města doufá, že v dražbě zvítězí. Částku, se kterou do soutěže půjde, pochopitelně zatím nechce zveřejnit.

Hlavní činností technických služeb je úklid města, údržba veřejného osvětlení či dopravního značení. Zaměstnanci se také starají o veřejnou zeleň.