Někteří řidiči se možná zaradují. Mělnická radnice ve spolupráci se sdružením Bezpečná města, prozatím odložila instalaci pevného radaru v Pražské ulici. Důvodem je stanovisko policistů, kteří by zařízení viděli nejraději blíže u Základní školy Jindřicha Matiegky a nemocnice.

Radar v Pražské ulici je v pořadí třetí, jehož instalaci ve městě radnice plánovala. Ten měl být umístěn pár metrů pod úrovní střední stavební školy a měřit směrem z kopce, tedy z centra města ven. S umístěním ale nejsou spokojeni policisté, kteří se k radaru vyjadřovali.

„Naše stanovisko je jasné. Radar by bylo mnohem lepší umístit níže, tedy blíž k základní škole a nemocnici. Více chráněné by měly být především menší děti,“ uvedl Miroslav Štrombach, vedoucí Dopravního inspektorátu Okresního ředitelství Policie České republiky Mělník.

Policisté upřednostňují umístění měřícího zařízení do prostoru mezi dva přechody pro chodce, z čehož jsou oba před autobusovými zastávkami, jeden z nich navíc přímo u základní školy.

Vedení města se rozhodlo řešení radaru v Pražské ulici na čas odložit. „V místech, kde chtějí radar policisté, je to technicky složité, vzhledem k vedení pod vozovkou,“ podotkl mělnický místostarosta Jaromír Kovářík.

Radnice se tak nyní v první řadě věnovat dalšímu z plánovaných radarů ve Skuhrově. S prosbou o umístění zařízení se na město obrátil starosta Velkého Borku Josef procházka. Vedení Mělníka na jeho žádost přistoupilo. Dříve, než bude řidiče kontrolovat radar v Pražské ulici, posvítí si stejné zařízení na šoféry jedoucí od Mladé Boleslavi na Mělník. Radar by se mohl u vjezdu do obce objevit už během léta.

V současné době kontrolují rychlost řidičů v Mělníku dva pevné radary. Před železničním přejezdem v ulici Na Malém Spořilově a v městské části Chloumek v Kokořínské ulici. V budoucnu ale možná všechny radary zmizí. Vše nyní záleží na tom, zda v příštím roce začne platit zákaz měření rychlosti řidičů pro městskou policii. Ta totiž radary provozuje. „V případě, že by městská policie nemohla měřit, tak bychom od všech těchto aktivit ustoupili,“ poznamenal místostarosta Kovářík.