Po Bezpečném Mělníku, který byl vytvořen pro rok 2020, jde o další projekt fotografa Tomáše Lorenze. Tentokrát se ve velkoformátovém kalendáři najdou místní sportovní kluby. Dechberoucí snímky, akční fotografie, to je především to, co spojuje práci mělnického fotografa.

Tomáš Lorenz má kolem sebe skvělé lidi a pevně věřil, že se mu kalendář na příští rok podaří dokončit, i když mu koronavirus několik měsíců házel klacky pod nohy. Záměrem tohoto kalendáře je ukázat talentované mělnické sportovce, kteří představují vzory motivující k aktivnímu životu.

Demonstrace proti zrušení kralupské střední odborné školy a učiliště před budovou Krajského úřadu Středočeského kraje na pražském Smíchově.
Které střední školy v kraji čekají změny? Jasněji má být koncem zimy

Kalendář bude sloužit především jako propagační materiál pro Středočeskou krajskou organizaci České unie sportu (ČUS). „Přípravě a realizaci jsem věnoval celý rok a rád bych poděkoval za spolupráci nejen všem účastníkům, kteří se na tvorbě podíleli, ale i těm, kteří vzniku kalendáře pomáhali ze zákulisí jako třeba můj backstage fotograf Martin Moták,“ říká fotograf Tomáš Lorenz.

Čáp bílý
Proč čápi zanevřeli na část středních Čech? Nenabízí dost potravy

A kde vůbec vznikl ten nápad, že se do tak náročného projektu pustí? „Potřebuji pořád nějaký nový impulz. Mám rád focení v přirozeném prostředí, ne nic umělého. Nejraději mám akční záběry, což je někdy doopravdy velmi náročné. Když se konečně vhodný snímek podaří zachytit, práce nekončí. Spousty hodin pak ještě trávím s postprodukcí, tedy úpravou kompozice a expozice snímků, kolorováním fotky a retuší, aby vypadala tak, jak jsem si ji vysnil,“ dodává Tomáš Lorenz.