Mělnická radnice nechá podruhé vypsat výběrové řízení na nového provozovatele mělnického útulku pro opuštěná zvířata. Najala si na to dokonce odbornou agenturu z Prahy, aby byla nová soutěž co nejprůhlednější.

Na včerejší tiskové konferenci to potvrdil mělnický starosta Ctirad Mikeš. „Abychom nebyli napadáni, že někoho omezujeme, chceme skutečně otevřené výběrové řízení. Celý proces proto povede pražská agentura, která nemá 
s Mělníkem nic společného. Je to způsob, který využíváme 
u všech větších výběrových řízeních," prohlásil starosta.

Výběrové řízení by měla agentura vypsat už během příštího týdne, jen co rada města schválí zadávací dokumentaci. Všechny došlé nabídky pak pražští odborníci projdou a zjistí, zda splňují veškeré podmínky soutěže. Teprve pak nabídky předloží výběrové komisi, v níž nebude chybět zástupce veterinární správy i úředníci z odboru životního prostředí a finančního odboru radnice. „Komise vítěze doporučí radě města, která bude mít konečné slovo," vysvětlil Mikeš.
Protože je situace podle starosty velmi citlivá, mělničtí radní budou nabídky řešit za přítomnosti všech účastníků výběrového řízení. Město se tak chce vyhnout opětovnému zpochybnění procesu.

„Předpokládáme, že by nový provozovatel měl být znám do konce dubna a začátkem května by mělo dojít k podepsání smlouvy," připomněl Ctirad Mikeš.
Kauza, která se rozjela po podání námitky proti výsledku první soutěže dosavadním provozovatelem, by tak mohla brzy skončit.
Mělnický útulek pro psy a kočky se dočkal změny i v oblasti veterinární péče.

Město totiž ve výběrovém řízení vybralo nového zvěrolékaře, svěřence útulku nyní nově navštěvují manželé Maradovi z Mělníka. „Veterináře jsme změnili po osmi letech. Důvod je jen jeden, a to, že po takové době nastává takzvaná profesionální slepota, kdy se spousta věcí bere už jako samozřejmost," doplnil starosta. Vloni na podzim mělničtí radní na další provozování útulku vybrali pražské sdružení Dogpoint. To mělo v mělnické Řipské ulici působit už od začátku letošního roku, k tomu ale nedošlo. Dosavadní provozovatel, Mělnické sdružení ochránců zvířat, podal na výsledek soutěže námitku. Na facebookové stránce útulku se navíc strhla vlna nevole. Fanouškové Mělnického sdružení ochránců zvířat byli proti tomu, aby po šesti letech opustilo místní útulek pro zvířata v nouzi. Mělnický deník se bude kauze dál věnovat.