Nejlepším tříděním komunálního odpadu v kraji se mohou chlubit obyvatelé Mělníka. Město totiž už potřetí v řadě zvítězilo mezi městy Středočeského kraje v soutěži My třídíme nejlépe. A to v kategorii měst nad deset tisíc obyvatel.

Úspěch města v jubilejním desátém ročníku soutěže, kterou vyhlašuje Středočeský kraj ve spolupráci se společností EKO-KOM, potvrdil mělnický starosta Ctirad Mikeš.

„Je příjemné, že město dosáhlo přijatelné úrovně třídění papíru, plastu a skla,“ řekl mělnický starosta a dodal, že za první místo od pořadatelů soutěže převzal šek na šedesát tisíc korun, které město věnuje životního prostředí, a kazetu se třemi stříbrnými tolary Karla IV.

Podle náměstka hejtmana Středočeského kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství Marka Semeráda komise v desátém ročníku u měst a obcí hodnotila především rozsah tříděného sběru plastů, papíru, skla i nápojových kartonů, a zároveň se zaměřila na zajištění odděleného sběru kovů ve sběrném dvoře nebo hustotu barevných kontejnerů.

„Soutěž prokazatelně přispívá ke stále zodpovědnějšímu přístupu lidí k odpadovému hospodářství a u obcí k větší aktivitě a podpoře třídění a recyklace,“ připomněl náměstek hejtmana.

Na území města Mělníka se nacházejí čtyři sběrné dvory, a to v ulicích Řípská, Karolíny Světlé, ve Staré ulici ve Starých Rousovicích a další v městské čtvrti Vehlovice.

Mělník se před časem rozhodl výrazně omezit i podíl bioodpadu končícího na skládkách komunálního odpadu. Město svým obyvatelům rozdalo více než šestnáct set kompostérů.

Na druhém místě v soutěži pro rok 2014 skončily Kralupy nad Vltavou.

Druhé největší město Mělnicka vyhrálo soutěž také v letech 2010 a 2011 a stále se drží na předních pozicích.