Automobilisté stráví na náměstí Míru v průměru 38 a půl minuty a za týden jich tudy projede kolem 8 tisíc. Alespoň tak to bylo mezi 16. a 23 březnem. Nejnižší provoz v centru města je v neděli, o víkendu se však zvyšuje průměrná doba stání oproti pracovnímu týdnu.

„Na vjezdu i výjezdu na náměstí jsou umístěny kamery, které snímají registrační značku vozidla. Prvních 15 minut parkování na náměstí je zdarma, pokud řidič místo na zaparkování nenalezne, má dostatek času náměstí opustit. Automatický systém poté pozná, jestli jde o vozidlo rezidenta, zásobování či vozidlo návštěvníka hledající parkování,“ popsala mluvčí města Barbora Walterová Benešová.

Ze soutěže v pojídání chleba s máslem v obci Máslovice a soutěže v pojídání hamburgerů v Letohradu.
PODÍVEJTE SE: Spořádat pět krajíců chleba za pět minut? To zvládne jen vítěz

Například v úterý 22. března zaznamenaly kamery 957 průjezdů náměstím a řidiči zde průměrně parkovali 38 minut. V sobotu 19. března byl počet aut podobný jako ve všední den, 984, ovšem doba se prodloužila na 47 minut. To může souviset s tím, že se tu zastaví turisté, kteří neparkují jen třeba po dobu nákupu, ale v historickém centru se chvíli zdrží.

„Po výjezdu systém podle registrační značky vyhodnotí o jaké vozidlo, s jakým povolením se jednalo. Poté spočítá, kolik času řidič v této zóně strávil, případně zda stál na náměstí bez zaplaceného parkování a tato vozidla vyhodnotí jako podezření na přestupek,“ upřesnila mělnická mluvčí.

Velikonoční trhy na Pražském hradě v roce 2022.
OBRAZEM: Po dvou letech se na Pražský hrad vrátily velikonoční trhy

V blízké době budou před odbočkou do centra umístěny v ulici Legionářů navigační cedule, které budou poskytovat informace o tom, zda jsou na náměstí volná parkovací místa, nebo je obsazeno.

Provoz v centru Mělníka
16. 3. až 23. 3. 2022
Celkový počet průjezdů na náměstí 8 502
Průměrná doba strávená na náměstí 38,5 minuty

sobota 19. 3. 2022
Celkový počet průjezdů na náměstí 984
Průměrná doba stání 47 minut

neděle 20. 3. 2022
Celkový počet průjezdů 797
Průměrná doba stání 43 minut

úterý 22. 3. 2022
Celkový počet průjezdů na náměstí 957
Průměrná doba stání 38 minut

Zdroj: MěÚ Mělník