Není tomu ani týden, co mělnické autobusové nádraží lemuje nové zábradlí, a mezi kolemjdoucími už se našli vandalové, kteří část velmi hrubým způsobem poničili. Vytrhli ze země zapuštěné nohy konstrukce a odlomili ramena ve svárech.

Podle jednoho ze zaměstnanců firmy najaté městem pro realizaci zábradlí Jaroslava Tovary je to naprosto nevídané. „S takovýmto zničením mojí práce jsem se ještě nesetkal. Kdyby se jednalo o nějakou nešťastnou náhodu, pochopil bych to. Ale toto musel být záměr,“ poznamenal Tovara, který zábradlí svářel.

Podle všeho museli vandalové zábradlí zničit v noci. Ve středu byla konstrukce ještě v pořádku. „Kolem druhé hodiny jsme tam byli na kontrole a zábradlí rozbité nebylo,“ uvedl vedoucí odboru správy majetku a služeb Miroslav Klučkovič, který ihned začal celou situaci řešit.

Pachatelům primitivního činu ulehčoval ničení fakt, že zábradlí nebylo v krátkém úseku napevno zapuštěné, ale čekalo na přesné usazení a následné zajištění betonem. Výstavba zábradlí po celé délce vyšla město na necelých sedmdesát tisíc korun.