Na náměstí se patnáctimetrový strom objeví už v půlce listopadu. Dostat ho z Malého Újezdu do centra Mělníka mají na starosti technické služby. „Kácení i převoz máme naplánované na čtvrtek 16. listopadu. Loni jsme měli také patnáctimetrový smrk ztepilý,“ uvedl Željko Filipovič z technických služeb s tím, že vánoční strom plánují využít filmaři. „Strom se má využít pro natáčení reklamy. Ještě se domlouvají podrobnosti a s ním spojené ozdobení stromu,“ upřesnil pracovník. Kdo konkrétně strom Mělnickým věnoval, Filipovič prozradit nechtěl.

Rozsvícení s doprovodným programem je naplánováno na sobotu 2. prosince. První svíci na věnci si lidé ve svých domácnostech zapálí 3. prosince. Tentokrát vycházejí Vánoce na čtvrtou adventní neděli. Už nyní je jasné, že se lidé dočkají jen třech adventních trhů. 

Máte v šuplíku nějaký osvědčený recept na vánoční pohodu? Na něco dobrého i užitečného? KOná se u vás zajímavá akce? Chystáte se zpívat koledy s Deníkem? A už máte na návsi či náměstí postavený vánoční strom? Napište nám o tom na email vanoce@denik.cz a nezapomeňte uvést jméno a okres, odkud pocházíte.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták