„Na budově čp. 51 na náměstí Míru bude asistovat městská policie, která bude všem příchozím měřit teplotu. Jakmile bude mít klient 38°C a více, nebude k úředníkům vpuštěn,“ řekla Barbora Walterová Benešová, mluvčí mělnické radnice.

Nadále platí dva úřední dny: pondělí od 8.30 do 11.30 a středa od 13 do 16 hodin. Pro vstup je možné užít pouze hlavní vchod. Ovšem je nutné se dopředu objednat. Pro správní a dopravní agendu je možné využít rezervační systém na webu městského úřadu, případně přes telefon či e-mail.

Prodavačky s rouškami v mělnické Bille
VÝZVA DENÍKU: Děkujeme, dáme to! Pošlete i vy svůj vzkaz hrdinům v první linii

Stejně tak se omezují odbory městského úřadu: zjednodušeně se dá říct, že úředníci doporučují lidem, aby maximum vyřídili na dálku. Elektronicky, přes telefon a podobně. „V rámci opatření omezení návštěv jsou občané i podnikatelé telefonicky informováni o možnosti podání ohlášení, žádostí, či plnění povinností prostřednictvím datových schránek, JRF podání, elektronické podatelny úřadu, poštou, e-mailem se zaručeným elektronickým podpisem,“ uvedla mluvčí radnice. Týká se to také majetkoprávního oddělení, kdy vše se vyžaduje pouze písemně, nebo e-mailem.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Svoji činnost omezuje i odbor dopravních a správních agend, kdy pozastavili zasílání výzev provozovatelům vozidla, stejně jako zásilek určených do vlastních rukou. Ani nemáte šanci složit zkoušku, když se ucházíte o získání řidičského oprávnění. Jiné to není ani na odboru životního prostředí a zemědělství. „Vzhledem k epidemiologické situaci omezuje tyto agendy: státní správa myslivosti - pozastavení vydávání loveckých lístků, pozastavení vydávání plomb na označování ulovené zvěře a lístků o původu zvěře, státní správa rybářství – pozastavení vydávání rybářských lístků, odpadové hospodářství – pozastavení vydávání nádob na bioodpad,“ vyjmenovala omezení Barbora Walterová Benešová.

V Česku přibývá nakažených koronavirem. Lidé by měli dodržovat nařízení a nosit roušku.
Vláda schválila povinné nošení roušek. Obchody budou od 10 do 12 jen pro seniory

Pokud ještě nemáte zaplacené nějaké poplatky, město žádá občany, aby k tomu použili výhradně bankovní účet. „Pokud máte v ruce složenku, použijte číslo účtu a především uveďte správný variabilní symbol. Pokud složenku v ruce zatím nemáte, není nutné chodit poplatky platit do pokladny městského úřadu. Vyčkejte, prosím, až složenku dostanete poštou,“ řekla radniční mluvčí. V této situaci ale radnice zatím úmyslně složenky neposílala. „S největší pravděpodobností totiž dojde k posunu splatnosti poplatků za odpad, ze psa a ostatních,“ uvedla.

V Mělníku jsou uzavřené i hřbitovy. "Všechny hřbitovy v Mělníku jsou pro veřejnost uzavřeny. V případě nutnosti, prosím, volejte správkyni hřbitovů Ludmilu Bulířovou na čísle 724 323 270," dodala tisková mluvčí radnice.

Ilustrační foto.
Zaměstnanci soudu roušky mají, při návštěvě ji získáte

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník